Та Бог воскресив Його

Пасхальне привітання голови Об’єднання церков християн віри євангельської Волині

У ці святкові дні з уст в уста передається радісна новина: «Христос воскрес». Для когось це звичайне пасхальне вітання, а для інших  — проголошення події надзвичайного значення. Ісус Христос своїм воскресінням звершив примирення людства, яке перебувало під владою гріха та смерті, зі Святим та Праведним Богом. Апостол Павло свідчить про Ісуса, що Він «був виданий за наші гріхи і воскрес для виправдання нашого» (Рим.4:25).

Справедливий смертний вирок, виголошений Богом у саду Едему першим людям Адаму та Єві, які згрішили через непослух, не минав ні одного жителя землі, тому що гріх через перших людей передався на всі їхні покоління. Але премудрий Бог передбачив ще від створення світу безгрішного Агнця — Свого Сина Ісуса, Який заступиться перед Божим правосуддям за грішників. У призначений час над річкою Йордан Іван Хреститель звістив, указуючи на Ісуса Христа: «Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» І справді, Христос узяв на Себе гріхи кожного з нас, за що був принижений, осміяний, розіп’ятий — і помер. І коли вороги Христові святкували «перемогу» — на третій день після смерті Він воскрес. Смерть не мала над Ним ніякої влади, і Своїм воскресінням Христос проголосив над смертю повну перемогу. «А Богові дяка, що Він Господом нашим Ісусом Христом перемогу нам дав» (1Кор.15:57).

Посланці з неба, ангели, першими сповістили про воскресіння Ісусове жінок, які, сумуючи, дуже рано прийшли до гробу свого Учителя з пахощами, щоб ними намастити Його тіло. Якою ж великою радістю для них стало почути новину, що Христос воскрес, що Він живий! Вони поспішили поділитися радістю з учнями Ісусовими, які теж перебували в смутку. Христос з’явився їм усім живий, і ще протягом сорока днів після Свого воскресіння з’являвся Своїм послідовникам, цим самим утверджуючи їхню віру.

Тема воскресіння Христового стала однією з основних у проповідях апостолів, адже це найбільш переконливий факт істинності євангельської науки. «І апостоли з великою силою свідчили про воскресіння Ісуса Господа, і благодать велика на всіх них була!» (Дії 4:33). Ісус Христос, розірвавши пута смерті, відпустив на волю мільйони людей, які прийняли Його Самого та Його перемогу у своє серце. Смерть не страшна тим, хто пізнав особисто Воскреслого, хто любить Його — Ісуса Христа, Який у Книзі Об’явлення запевняє: «І був Я мертвий, а ось Я Живий на вічні віки. І маю ключі Я від смерті й від аду» (1:18). Які вони щасливі, маючи нове життя з Ісусом Христом та повну упевненість в Його любові! Як і сказав апостол Павло: «Бо я пересвідчився, що ні смерть, ні життя, ні Анголи, ні влади, ні теперішнє, ні майбутнє, ні сили, ні вишина, ні глибина, ані інше яке створіння не зможе відлучити нас від любові Божої, яка в Христі Ісусі, Господі нашім!» (Рим.8:38,39).

Вітаю всіх християн зі святом Христового воскресіння! Нехай Дух Святий у ці святкові дні по-особливому втішає вас та промовляє до вашого серця! Молю Бога, «щоб Христос через віру замешкав у ваших серцях, щоб ви, закорінені й основані в любові, змогли зрозуміти зо всіма святими, що то ширина й довжина, і глибина й вишина, і пізнати Христову любов, яка перевищує знання, щоб були ви наповнені всякою повнотою Божою. А Тому, Хто може зробити значно більш над усе, чого просимо або думаємо, силою, що діє в нас, Тому слава в Церкві та в Христі Ісусі на всі покоління на вічні віки. Амінь» (Еф.3:17-21).

З повагою
голова Об’єднання церков християн віри євангельської Волині,

єпископ Михайло БЛИЗНЮК