Не забувайте ж і про спільність…

31.08.2016. Уже стає традицією проводити наприкінці серпня день відпочинку для сестер із «Церкви Святої Трійці» (м. Нововолинськ Волинської обл.) на території табору «Прикордонник». Ось і цьогоріч близько 70 жінок, переважно з непростими долями, мали змогу побути разом на мальовничому березі Західного Бугу.

Ведучий спілкування Леонід Демчук звернувся до сестер словами царя Давида: «Я був молодий і постарівся, та не бачив я праведного, щоб опущений був, ні нащадків його щоб хліба просили» (Пс.36:25), нагадуючи, що Господнє милосердя оновлюється над нами кожного ранку. Він закликав присутніх не занепадати духом, а досягати успіхів у правді, побожності, вірі, любові, терпінні та лагідності, боротися добрим подвигом віри та триматися вічного життя.

Володимир Тачинський наголосив на довірі Богу: хто надіється на Господа, той ніколи не буде посоромленим. Прочитавши з Євангелії від Івана: «Коли ж у Мені перебувати ви будете, а слова Мої позостануться у вас, то просіть, чого хочете, — і станеться вам!» (Ів.15:7), закликав сестер до молитви.
Після загального співу до слова були запрошені гості зустрічі — єпископи Михайло Близнюк та Степан Веремчук.

Михайло Близнюк нагадав сестрам притчу про несправедливого суддю та вдовицю. Бог завжди візьме в оборону Своїх обраних, хоч і бариться щодо них. Наше завдання — «молитися завжди і не занепадати духом». У Бога все сплановане для нас на добро, і Він має особливі відносини з тими, хто надіється на Нього. «Господь добрий для тих, хто надію на Нього кладе, для душі, що шукає Його!» (Плач 3:25).

Михайло Близнюк визначив чотири етапи в житті вдови, які описуються в притчі: відчай, бажання вийти з нього, віра в краще майбутнє та відповідь від Господа через рішення судді. Здавалося б, безвихідне становище жінки стимулювало її не зневіритися й не впасти на дусі, а впевнено чекати відповіді та заступництва. Господь ніколи не допустить, щоб ми страждали й терпіли понад силу, а завжди подасть нам своєчасну допомогу.

Степан Веремчук особливу увагу звернув на вдів. Він розповів про силу молитви істинної благочестивої вдови, яка свою надію покладає на Господа. «Отож, мої любі, мавши ці обітниці, очистьмо себе від усякої нечести тіла та духа, і творімо святиню у Божім страху» (2Кор. 7:1). Цими словами зі Святого Письма Степан Веремчук закликав присутніх до постійного очищення та освячення. Ми, як люди Божі, повинні стояти на міцному фундаменті, яким для нас є Ісус Христос, перевіряючи, з чого ми будуємо, проводячи чисте життя перед Богом у нелицемірній вірі, надії, любові та невпинній молитві.

Після обіду молодь церкви приготувала для сестер сценку-розповідь «Ріхтер» про те, що Бог турбується про сиріт, що «чиста і непорочна побожність перед Богом і Отцем є в тому, щоб піклуватися про сиріт і вдів у їхніх скорботах і берегти себе не оскверненим від світу» (Як.1:27).

Ліна Демчук поділилася з сестрами роздумами про важливість терпіння, ілюструючи свою розповідь прикладами зі Старого та Нового Заповітів. Ключовим віршем стали слова Ісуса: «Терпінням вашим спасайте душі ваші» (Лк.21:19).

Сестри Софія Грицак та Катерина Мацик розповіли про милості, які Господь учинив у їхньому житті, вкотре нагадуючи про велику силу молитви, необхідність терпіння та про те, що Бог ніколи не залишає праведника.

Сподіваємося, що ця зустріч стала корисною для кожної сестри, давши змогу відпочити і тілом, і душею, і духом, надихнувши Божим Словом та красою Божого творіння.

Леонід ДЕМЧУК