Чверть століття дому молитви

18 вересня 2016 р. відбулося святкове богослужіння в церкві християн віри євангельської міста Горохова з нагоди 25-ліття побудови молитовного будинку.

Громада місцевих віруючих привітно зустрічала гостей цього урочистого заходу мелодіями у виконанні духового оркестру під керівництвом В.П. Назарчука.

Богослужіння в цей недільний день розпочав пресвітер церкви м. Горохова М.П. Вакуліч, основною думкою проповіді якого були слова нашого Господа Ісуса Христа: «…побудую Я церкву свою…» (Мт.16:18). Микола Прокопович розповів, як будувався дім молитви. Місцева церква була заснована в 1988 році, і на той час вона налічувала більше восьми десятків віруючих. Богослужіння проводилися чотири рази на тиждень у будинку подружжя Анатолія та Надії Данилюків. Церква чисельно зростала, а тому все більшою ставала потреба в домі молитви. У 1990 році було придбано земельну ділянку, на якій у лютому цього ж року було закладено перший камінь.

Кошти для зведення споруди потрібні були немалі. Зробили загальний збір. Кожен член церкви пожертвував значну суму грошей для цієї важливої справи. Сім’я С.І. Стадницького, колишнього служителя церкви, збиралася емігрувати в Америку. Виставили на продаж свій добротний дім. Сергій Іванович прийняв рішення левову частку з виручених за нього коштів пожертвувати на будівництво дому молитви, що й зробив. Згодом він став одним із постійних меценатів різноманітних починань місцевої громади християн віри євангельської.

Відповідальними за будівництво приміщення дому молитви були тогочасний пресвітер церкви Я.Т.Мельничук та Ю.М.Стадницький.

І ось через рік та сім місяців спільної наполегливої праці, у вересні 1991 року в домі молитви була виголошена перша молитва – молитва його посвячення Господу.

Присутні на заході, які прибули з інших церков району та області, були вражені тими перемінами, які відбулися в домі молитви останнього часу. Капітальний ремонт, який було здійснено знову ж таки за кошти цільового збору членів церкви та особливих пожертвувань небайдужих віруючих, додав йому більш сучасного вигляду, а для його відвідувачів створив додаткові зручності.

Дім молитви для сотень людей став тим святим і благословенним місцем, на якому вони знайшли спасіння в Господі. І на сьогодні місцева церква налічує понад три сотні членів. Кожного дня в домі молитви збираються віруючі люди. Тут відбуваються богослужіння, здіймаються молитви до Бога, ллється спів християнських пісень, проводяться навчання, бесіди, конференції, зустрічі та інші заходи, на яких поширюється та пропагується тільки добре, вічне та святе.

На святі церкви було багато почесних гостей. Зокрема, єпископи Микола Синюк, Михайло Близнюк, Степан Веремчук, пресвітери Євген Мельничук, Микола Лотоцький, які вітали місцевих віруючих, бажали всім присутнім всіляких Божих благословень, проголошували проповіді та звершували молитви за церкву, за народ, за Україну. Присутніми на урочистості були також служителі та віруючі з багатьох церков Горохівського району, жителі міста.

До глибини душі проникали слова пісень у виконанні дорослого та молодіжного хорів місцевої церкви під керівництвом Л.С. Щебетюка та О.М. Вакуліч, Ф.В. Кривчука та Л.А. Дрини.

Змістовною та насиченою віршами, розповідями та піснями була програма, підготовлена з нагоди свята учасниками дитячого хору, яким керують І.П. Олійник та О.О. Мельничук.

Ігор КРОЩУК

 

     


Телепередача
дивіться щосуботи
о 18.30,
повтор
у понеділок о 8.00
на "Новій Волині"

Архів


Радіопередача
слухайте щонеділі
о 20.10
на Волинському
обласному радіо

Архів