Люди в білих халатах турбуються не тільки про тіло

4.09.2016. Кожен з нас має не тільки душу, а й тіло, яке часто нам нагадує про себе, а то й дошкуляє болячками. І як би людина не старалася й не береглася, кожному з нас доводилося побувати в лікаря, а то й полежати на лікарняному ліжку. І трапляється всяке… Про час, ціни, зарплатню й ставлення говорити не станемо, бо в пацієнтів своя правда, а в людей у білих халатах — своя, і в кожного вона в наші дні гірка й болюча. Часто ми до лікарень потрапляємо, коли вже нас туди ведуть чи привозять, що стає причиною цього — не знаю. Хоча причин, на мою думку, багато: це і фінансово-економічні, і «далеко їхати», і «а може пройде», і багато роботи, і наша ментальність. А ще часто людині болить усе, тобто болить її душа.

Щоб допомогти людям, які мають хвороби тіла й душевні переживання, Християнська мобільна медична команда (ХММК) виїжджає в різні села й містечка України. Чути про цю команду мені доводилося ще в шкільні роки, а от познайомилася з ними лише нещодавно: 4 вересня, коли вони служили в селі Тихотин Рожищенського району Волинської області на запрошення Церкви християн віри євангельської м. Рожище. Поспостерігавши за роботою працівників клініки на колесах, отримала багато неабияких вражень. Незаперечність побаченого підтверджують слова багатьох відвідувачів, не тільки місцевих, а й із сусіднього села Бортяхівка. А це свідчить про безпосередність, не фальшивість і не награність працівників ХММК.

У селі, де населення за три тисячі, на ранок 4 вересня за попереднім записом було зареєстровано сто тридцять людей. Тобто про потрібність цієї справи нема що й казати. Адже окуляри, препарати, УЗД, а то й просто добре слово, розрада і співчуття так потрібні сільським трудівникам. А ще в приватній розмові, колишній завклуб сказав: «Так, як ставляться вони до людей, потрібно навчити всіх». Кажуть, що діти серцем чують, виявляється, що дорослі теж. Ставлення до пацієнтів — один із важливих факторів приходу людей на обстеження.
Ще вразило мене, що о 8 годині тут (клініка розташовувалася на території школи) вже крутилося кілька хлопчаків. Згодом дітей було вже кілька десятків, адже для них тут була організовані заняття. За два дні, як виявилося потім, вони вивчили кілька християнських пісень, почули біблійні історії, пограли в ігри, пострибали на батуті. По їхніх очах було видно, що їм сподобалося. У кінці благодійної акції була звершена молитва подяки та молитва за Україну. Зі словом до присутніх зверталися працівники клініки, а також сільський голова, який подякував за проведену роботу команді.
Команда ХММК складається з добровольців: лікарів, медсестер, психологів, соціальних працівників, євангелістів. Девізом волонтерів стали слова: «Тільки Ісус лікує рани душі». ХММК є проектом міжнародної благодійної організації «Надія в дії». Ідея щодо мобільного трейлера прийшла директорові місіонерського служіння церкви «Капітол Хілл» (м. Оклахома, США) Форрес Тому та Кейті Вайт, а також місіонерам із США Кевіну та Юніс Тайлер. Міжнародна благодійна організація «Надія в дії» отримала пересувний мобільний трейлер, обладнаний двома медичними кабінетами з усіма необхідними умовами та обладнанням. А для первинної постановки діагнозу їй пожертвували клінічну лабораторію, апарат ультразвукового дослідження, електрокардіограф, пікфлуометр, ото- та офтальмоскоп та ін. Пізніше за сприяння християнського центру «Джубілей» (м. Ферфакс, Вірджинія, США) був подарований клініці один із найнесподіваніших подарунків — пересувний рентген-кабінет.
У 2001 році сім’я місіонерів зі США, Веспетал Том і Ненсі (сімейні лікарі) разом із дочкою Мелані та сином Матвієм, приїхали в Україну, щоб розпочати медичне служіння. З їхньою допомогою й розпочався цей медично-євангелізаційний проект.
З 2002 року з участю сім’ї Мирослава та Світлани Гловацьких, Євгенії Рябініної та інших лікарів-християн із різних куточків України діяльність ХММК було розпочато. Перший виїзд відбувся 5 грудня 2002 року в м. Іванків Київської області. З того часу з участю благодійних організацій, місіонерів із США, медичного персоналу та багатьох помічників-добровольців із України, що, жертвуючи своїм часом і використовуючи свої таланти, було здійснено понад двохсот п’ятдесяти виїздів. Ці акції стали відповіддю на потреби та духовні запити українського народу. Команда надає безкоштовні медичні консультації, проповідує Слово Боже, проводить просвітницьку роботу щодо здорового способу життя, шкідливих звичок та профілактики поширених захворювань. Організація доставляє гуманітарну допомогу малозабезпеченим сім’ям, дитячим будинкам, будинкам для пристарілих, а також населенню, що постраждало від стихійного лиха та в зоні АТО. На Схід України (у Донецьку та Луганську області) було звершено десять тижневих поїздок. Усе це не для своєї слави, а в ім’я Ісуса. Щоб дівчинка зі Сходу на запитання: «Чи віриш ти в Бога?» не відповідала: «Його нема, Він поїхав, коли розпочалася війна», а сказала: «Він приїхав із лікарями-християнами».
Мета Християнської мобільної медичної клініки — зменшити людські страждання та підняти духовний рівень населення України, проповідуючи Євангелію для людей різного віку та соціального стану. І не тільки для українців, бо, за словами Мирослава Гловацького, президента БО «Надія в дії» з 2009 року, лікарі з команди беруть участь у місіонерських поїздках у Кенію, Непал, Індію, Єгипет, Ізраїль та Гаїті.
Команді мобільної клініки, яка, за словами Тараса Кобрина, одного з волонтерів, налічує сто шістдесят чоловік, хочеться сказати словами апостола Павла: «Не знуджуйтеся робити добро». Ваше ставлення до пацієнтів та відкрите серце нехай стануть путівником до Ісуса багатьом утомленим тілом і душею!
Матеріальну підтримку мобільної клініки, яку розпочала церква «Капітал Хілл», продовжують місіонери та церкви США й України. Команда клініки не буде проти, якщо хтось захоче долучитися до її служіння як волонтер чи спонсор.

Інна МЕЛЬНИК