Пресвітерська рада Волинського об’єднання церков ХВЄ спростувала звинувачення Віктора Літовченка на адресу єпископа Михайла Близнюка

17.10.2016. У зв’язку із появою у ЗМІ, зокрема на телеканалі «Аверс» (м. Луцьк, Волинська обл.), сюжету в якому прозвучали звинувачення на адресу ст. пресвітера обласного об’єднання, єпископа Михайла Близнюка з боку американця українського походження Віктора Літовченка, це питання було винесено на розгляд пресвітерської ради Волинського об’єднання церков ХВЄ.

Під час засідання було розглянуто претензії Віктора Літовченка до єпископа Михайла Близнюка у нібито присвоєнні коштів, які американські віряни жертвували на Волинь. З цього приводу із Літовченком було проведено 16 бесід, дві останні – за участю першого заступника старшого єпископа ЦХВЄУ Миколи Синюка, однак він не перестає зводити наклепи на Михайла Близнюка. Про це йдеться у витязі з протоколу засідання ради від 05 вересня 2016 року.

Під час згаданої зустрічі ради старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко поставив запитання Віктору Літовченку, членом якої церкви він є. Як виявилося, з часу приїзду з сім’єю із США в Україну (більше 4 років тому) вони досі не належать до жодної церковної громади.

У протоколі зазначається: «Паламарчук В. І., Вронський В. В., Борщ Л. В., Янюк П. Д. та всі члени правління Волинського об’єднання церков ХВЄ, які цю справу досліджували, запропонували далі дебати не продовжувати, оскільки вини єпископа Близнюка М. І. немає, і всі звинувачення Літовченка не мають підтверджень».

Оскільки згаданий сюжет на ТРК «Аверс», спрямований на компрометацію доброго імені священнослужителя, був цілком одностороннім (прозвучала тільки позиція Літовченка), телекомпанія підготувала наступний сюжет, у якому дала змогу єпископу висловити свою думку. Хоч об’єктивною позицію каналу теж назвати важко.

Члени обласної пресвітерської ради, що відбулася 5 вересня в с. Підгайці Луцького району у рішенні зазначають: «Розглянувши всі звинувачення, одноголосно прийшли до висновку, що вони були необґрунтовані та безпідставні».