15 років церкві ХВЄ у селищі Голоби

13 листопада 2016 р. став днем не тільки першого снігу та переметених доріг, але й святом для членів та гостей євангельської церкви смт Голоби Ковельського району, які відзначили п’ятнадцятиріччя заснування церкви. Селище з непростою історією, з багатьма історичними й архітектурними пам’ятками на початку ХХІ століття поповнилося ще одним будинком-красенем — домом молитви.

Першими євангельськими християнами в селищі були Василь Сущ та його дружина Параска, які прибули до Голоб у 50-ті роки ХХ ст. Оскільки місцевої церкви не було, то вони відвідували сусідні — у Ковелі, Підріжжі, Рожищі. Через п’ятнадцять років до Голоб приїхала ще Любов Мазурик. Їх було не багато, але вони були світлом. Тепер у церкві є люди, які прийняли Христа як Спасителя саме через їхнє свідчення. Діти Василя та Параски Сущів проживають за кордоном,і зробили свій внесок в будівництво дому молитви. У 1990-их роках розпочалися відкриті євангелізації. Покаялися люди. З 1998 року відповідальним за євангельську громаду в селищі поставили Володимира Капітулу, який на сьогодні виконує пресвітерське служіння в «молодій» голобській церкві. Як він сказав, громадою мало прожила, та багато пережила. Немало випробувань випало на долю й самого служителя: на слизькій дорозі злетів у кювет, згодом наймолодшу дочку збила машина, та так, що вже ніякої надії не було (тепер вона співає в християнському гурті та керує хором). Але, незважаючи ні на що, церква в Голобах живе й зростає. У 2001 році вона була зареєстрована й отримали дозвіл на будівництво. Починалася будова, коли громада налічувала дванадцять членів, а на сьогодні — біля шістдесяти.

У Голобах керівництво церкви ХВЄ в особі старшого єпископа Михайла Панночка, єпископа Михайла Близнюка та інших звершили молитву за сиріт, бо саме 13 листопада стало днем всеукраїнської молитви за знедолених дітей.