Як Україна буде відзначати 500-ліття Реформації?

Представники 14 євангельських деномінацій з усієї України 21 листопада 2016 р. зібралися в Києві на Всеукраїнській нараді регіональних оргкомітетів R500. Ця зустріч стала початком спільної праці українських церков та організацій протягом наступних 15 місяців для розповсюдження Євангелії. На зустрічі обговорювалося, які події, заходи та акції відбудуться в Україні в рамках святкування 500-ліття Реформації, і як можна до них долучитися.

Всім конфесіям, які входять в оргкомітет зі святкування R500, було запропоновано розпочати святкування ювілею Реформації з посту і молитви про наступний рік (для цього було рекомендовано дату 30 жовтня).

Найближчий масштабний захід, присвячений Реформації — Східноєвропейський лідерський форум (СЄЛФ), який відбувся у Києві 9-12 листопада 2016. Один з девізів зустрічі — «Через духовну реформацію до відродження країни».

«Вірю, що українська євангельська церква піднімається на новий духовний рівень, який дозволить їй бути містом на високій горі, сіллю для своєї землі, світлом для світу»,  — сказав напередодні форуму директор СЄЛФ Ярослав Лукасик.

Реформація, яку почав Лютер, торкнулася не лише богослов’я, але й богослужіння. Один з неоціненних внесків Лютера в богослужбову практику церкви — гімни, які він писав для використання під час літургії. Музична складова буде займати важливе місце в багатьох заходах R500. Так, стартовою акцією Року Реформації стане святкування Різдва 25 грудня 2016 року. «Україна і Європа святкують Різдво разом!» — так буде називатися ця масштабна подія, в рамках якої 2017 хористів заспівають християнські гімни на Майдані Незалежності в Києві.

З 10 до 16 квітня 2017 року, напередодні святкування Пасхи, в усій Україні пройде акція «Чисте серце — чисте місто».

Час з 8 травня до 4 червня буде називатися Місяцем Реформації в області. За ці трохи більше 30 днів у кожній області України будуть проходити тижні служіння, тижні молоді, тижні творчості, тижні сім’ї і т.і.

Літні місяці — час вуличних акцій: цей час церкви і різні організації зможуть використовувати для різноманітних флешмобів, фестивалів, соціальних акцій і таборів. Крім того, пройдуть велопробіги і поїздки по місцях Реформації. З 24 серпня до 17 вересня відбудеться Всеукраїнський автопробіг.
Масштабна подія пройде в Києві 17 вересня — Всеукраїнське свято Реформації. В цей день делегації з усієї України та світу зберуться в столиці, де відбудеться фестиваль служінь, урочиста хода центром Києва і, звичайно ж, святковий концерт.

День подяки українці відзначать 24 вересня. Це свято буде транслюватися на місцевих телеканалах, а 31 жовтня в усіх областях України пройдуть святкування Дня 500-ліття Реформації в обласних і районних центрах країни.

На допомогу служителям та керівникам організацій і товариств R500 пропонує скористатися інформаційно-аналітичним сайтом, де можна знайти календарний план подій, інтерактивну карту з точками подій, анонси та новини, фільми і аналітику, а також всі необхідні ресурси і контакти.

Юлія Долматова,
прес-служба Асоціації «Еммануїл»