10-ліття церкви ХВЄ у селі Воютин

30 жовтня 2016 р. євангельська церква села Воютин Луцького району відзначила своє перше десятиріччя. Хоча, за спогадами очевидців, християни віри євангельської були в селі ще в першій половині ХХ століття (1930-ті роки), коли служіння робили по хатах. За словами Василя Паламарчука, служителя церкви смт Торчин, робити євангелізаційні служіння у Воютині почали у 1991 році. Спочатку покаялася дочка Олександра Чабана — сина одного з перших віруючих у Воютині, згодом його зять та ще одна сім’я. Стали відвідувати церкву в Торчині. А 4 грудня 2002 року зареєстрували місцеву церкву, яка на той час налічувала дванадцять членів.

Цікава історія з місцем для будівництва дому молитви. Спочатку знайшли хату в центрі села, уже й домовилися про купівлю, але власниця передумала й продала хату іншим людям. На краю села, поряд із господою Олександра Чабана була ділянка з розвалинами старої хати. Микола Семенюк, зять Олександра Чабана, який на той час виконував обов’язки пресвітера, розчистив ділянку, навів лад із документами — і воютинці взялися за будівництво дому молитви. Уже в 2006 році його посвятили для зібрань. І тут розкрилася таємниця. Виявляється, що ті розвалини були залишками хати, у якій мешкали віруючі, у ній відбувалися служіння. І одного разу в ті далекі часи Бог через Свого пророка сказав, що на цьому місці буде стояти дім молитви. Хто в таке на той час міг повірити. Але Бог Своїм словам вірний, і саме там сьогодні розташована будівля для богослужінь та молитов християн віри євангельської.

Тепер громада налічує двадцять одну особу (в селі проживає понад 750 людей). Пресвітером служить Микола Семенюк. Церква невелика, але дружня.