У Торчині відбулася обласна пресвітерська конференція

«Тільки живіть згідно з Христовою Євангелією...» Під таким гаслом 24 грудня 2016 року в приміщенні молитовного будинку церкви християн віри євангельської смт Торчин відбулася річна звітна пресвітерська конференція Волинського об’єднання церков ХВЄ. Служителі з понад 200 церков зібралися, щоб вислухати звіти керівників об’єднання. На конференції були присутні старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко, його заступник єпископ Віктор Боришкевич, заступники єпископа церков Львівської області пресвітери Володимир Бурда та Павло Кожа. Після вітальних промов гостей присутні вислухали звіти єпископа Михайла Близнюка, голови ревізійної комісії Петра Янюка, скарбника об’єднання Миколи Лотоцького та заступника директора місії «Голос надії» Віталія Онищука. Служителі об’єднання згідно зі звітами оцінили роботу його керівництва на «добре».

Старший єпископ Михайло Паночко висловив кілька пропозицій пресвітерам волинських церков, а саме:
у разі вилучення когось із церкви, подавати єпископу протокол з рішенням про вилучення із зазначенням його причин;

звертати особливу увагу в церквах на працю з дітьми й молоддю;

11 червня відзначити День братства, у який молитися за служителів Церкви ХВЄ України й зробити збір для її потреб; не дозволяти в церквах говорити негативно про будь-кого із служителів, якщо немає 2-х чи 3-х свідків його вини.

Старші служителі подякували Павлу Копцю та Кирилу Гламазді, які у 2016 році склали свої повноваження пресвітерів, і подарували їм пам’ятні Біблії. А також благословили на пресвітерське служіння 17 новообраних братів.

На звітній конференції прозвучали три проповіді, які виголосили служителі Віктор Боришкевич, Павло Кожа та Михайло Паночко.

Єпископ Віктор Боришкевич говорив про потребу духовної висоти в житті й служінні християнина, якої вимагає Сам Бог. Він згадав слова єпископа, свого попередника на служінні, який казав, що Бог прощає простим людям дуже багато, але зі служителями поводиться по-іншому, наприклад, на провину Мойсея відреагував відразу й покарав його. Не потрібно надіятися, що раптом Господь нас удосконалить, треба методично працювати над собою, не втрачаючи надії на результат. «Усі хороші дерева ростуть повільно», — наголосив єпископ.

Заступник старшого пресвітера Львівщини Павло Кожа у своїй проповіді наголошував на вірності: вірності в слові, у сім’ї, у служінні. «Будь вірний до смерті, і Я тобі дам вінця життя!»

Старший єпископ Михайло Паночко за основу своєї проповіді взяв текст із Приповістей Соломонових: «Дай Мені, сину, своє серце, і очі твої хай кохають дороги Мої» (23:26). Зокрема він зауважив, що Біблія від початку до кінця зі всіх сторін висвітлює важливу тему серця. Серце людини — це її духовна сутність, дана самим Творцем. Ця духовна суть людини наділена безсмертям. Ісус Христос часто попереджав, що чекає людину у вічності: одні засядуть в царстві, а другі будуть вкинені до зовнішньої темряви, де буде плач і скрегіт зубів (див. Мт.22:13). Дві вічності свідчитимуть про те, кому належало серце людини, коли вона перебувала на землі. Михайло Паночко наголосив, що служителі повинні дбати про своє серце, про свою душу, а також і за душі членів церкви. Як і написано в Приповістях (4:23): «Більше всього, що стережеться, стережи своє серце, бо з нього походить життя». Потрібно берегтися від гордості, від жорстокості, від бундючності й самоправедності, від лукавства. Михайло Паночко наголосив на важливості для служителя бути богобійним, мати страх Господній. Саме страх Господній віддаляє від зла, дає мудрість, породжує доброту, милосердя, веде до життя. Служитель Божий має бути смиренним. Як сказав цар Давид: «Серцем зламаним та упокореним Ти не погордуєш, Боже». Служитель з таким серцем вдячний за все, він буде усім задоволеним і не покине церкву, шукаючи статусу біженця.

Старший єпископ застеріг служителів бути обережними з викликами сьогодення. Теперішній час пропонує людям свободу, секуляризацію та лібералізацію, зваблюючи людей до егоїзму, безбожництва та потурання гріху. Тож хай кожен слуга Божий нахилить своє серце до Слова, до ревної молитви, до добрих діл, до правди, до святості, до братства.

Єпископ Михайло Паночко закликав служителів постійно читати Біблію, читати допоміжну літературу, щоб завжди мали, що сказати членам церкви й усім, хто чекатиме від них слова.

Василь Мартинюк