Справа благовістя

18 березня 2017 р. в Луцьку, в церкві «Віфанія», відбулася молодіжна конференція. Вона зібрала біля трьох сотень молоді Луцького регіону. Поділитися своїми думками щодо справи благовістя запросили керівника відділу євангелізації Церкви ХВЄ України Олександра Попчука.

Олександр Попчук розпочав свій виступ із молитви за батьків, бо ж доля людини залежить від Небесного Отця та земних батька й матері. А свій семінар побудував на тексті з Послання апостола Павла до колосян: «Отож, умертвіть ваші земні члени: розпусту, нечисть, пристрасть, лиху пожадливість та зажерливість, що вона ідолослуження, бо гнів Божий приходить за них на неслухняних. І ви поміж ними ходили колись, як жили поміж ними. Тепер же відкиньте і ви все оте: гнів, лютість, злобу, богозневагу, безсоромні слова з ваших уст. Не кажіть неправди один на одного, якщо скинули з себе людину стародавню з її вчинками, та зодягнулися в нову, що відновлюється для пізнання за образом Створителя її, де нема ані геллена, ані юдея, обрізання та необрізання, варвара, скита, раба, вільного, але все та в усьому Христос! Отож, зодягніться, як Божі вибранці, святі та улюблені, у щире милосердя, добротливість, покору, лагідність, довготерпіння. Терпіть один одного, і прощайте собі, коли б мав хто на кого оскарження. Як і Христос вам простив, робіть так і ви! А над усім тим зодягніться в любов, що вона союз досконалости! І нехай мир Божий панує у ваших серцях, до якого й були ви покликані в одному тілі. І вдячними будьте! Слово Христове нехай пробуває в вас рясно, у всякій премудрості. Навчайте та напоумляйте самих себе! Вдячно співайте у ваших серцях Господеві псалми, гімни, духовні пісні! І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть у Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові й Отцеві» (3:5-17)

Він наголосив, що для того, щоб людина зростала, вона повинна читати Біблію, і не просто читати, а досліджувати її. А ще, щоб зростати духовно в служінні, кожен християнин повинен умертвити в собі все, що належить до гріховної природи (погані звички, безсоромність, зажерливість і таке ін.), викинути все мертве, скинути старий гріховний одяг та зодягнутися в новий одяг співчуття, смирення, терпіння, доброти…

За словами вчителя, молоді роки дані для навчання, а навчений — це той хто вчився й навчився. Для плідного життя потрібно мати не тільки розум, а й мудрість, для цього потрібно не просто їсти смачні мамині обіди, а вчитися думати, працювати, мудро використовувати зароблені гроші та правильно розподіляти дарований Богом капітал — час.

Присутні могли отримати відповідь на свої запитання, зокрема: кого більше любить Бог: Церкву чи світ? Який найбільший гріх людини? Яке найважливіше завдання християнина? На думку Олександра Попчука, Бог любить більше Церкву, найбільший гріх — неприйняття Ісуса Христа як особистого спасителя, а найважливіше завдання — навчитися бути керованим Духом Святим і нести благу вістку.

«Усі, хто ходить і працює, часом спотикаються», тобто можуть зробити неправильний вчинок, сказати неправильні слова. Сумління й серце християнина виявляють гріх, через що християнин відчуває дискомфорт. Щоб позбавитися гріха, людина повинна зробити такі кроки: перший — визнати провину, другий — покаятися в ній. А третій крок зробить Бог — простить і очистить. «Якщо гріх не побороти, то він подолає нас», — застеріг Олександр Попчук.

Олександр Іванович говорив про духовне хрещення. Наголосив, що Господь хрестить Духом для підтвердження покликання, а ще дається як «печать». Дух Святий попереджає, застерігає, вказує на те, що ми не знаємо, доносить до нашого слуху те, що ми не чуємо, навчає, як діяти. Голос Духа ми можемо чути через Христа, ангелів, всередині й ззовні; через сон або видіння; через пророцтво й вияснення мов; через текст, що ясно відкриється нам у певній ситуації.

Справи не оправдають нас перед Господом, але того, кого Бог оправдав — видно по справах. Тому оправдана Господом молодь буде нести Добру вістку всюди й завжди.

Інна Мельник