Церкві християн віри євангельської в Локачах — чверть століття!

30 квітня 2017 року церква «Божий храм» селища Локачі, що на Волині, відзначила 25 річницю свого служіння. Гаслом проведення ювілею стали слова: «І будеш пам’ятати всю ту дорогу…» (5М.8:2).
На святкування знаменної події з’їхалися гості з місцевих церков району, керівництво обласного об’єднання церков ХВЄ. Розпочав святкове богослужіння пастор місцевої церкви Володимир Петренко невеликим екскурсом в історію.

…А почалося все взимку 1992 року. У Локачах жили лише декілька сестер, які відвідували сусідні громади та молилися за створення церкви у своєму селищі. «Проїжджаючи через Локачі, я бачив велику духовну пустелю, — розповідає пастор. — І думав: от якби тут регулярно проводити християнські зібрання». Цими думками служитель поділився у своїй сім’ї, яка підтримала його в молитві. Вони тоді навіть не здогадувалися, що Господь не лише вислухав їхнє прохання, але й став відповідати на молитви.

езабаром друзі-місіонери з Нововолинська — Володимир Міщук та Павло Цвор — запропонували проводити регулярні зібрання й провели першу євангелізацію в приміщенні «Просвіти». Велику допомогу в проведенні євангелізаційних служінь у районній бібліотеці, у якій проводили зібрання протягом шести років (1992-1997), надавали брати та сестри з церкви с. Риковичі — рідної церкви пастора Володимира Васильовича. Особливо ревною була сім’я Володимира Зінчука.

Перше хрещення відбулося 4 липня 1993 року. Тоді в завіт із Господом увійшли більше 20 людей. Такого в Локачах ще не бачили. Гості-співаки (хор із міста Червонограда) йшли від бібліотеки до ставка вулицею Леніна (тепер Миру) й співали.

Минав час, Ісус Христос кожного року додавав до церкви спасенних. Серця горіли служінням. А свого приміщення церква не мала. І Господь не залишив своїх дітей без даху над головою. Один із місцевих братів — Степан Мацюк — поїхав до сина в США, де йому мали зробити операцію. Церква м. Сіракузи зібрала для цієї потреби пожертвування, однак лікар (українець) відмовився брати оплату за роботу, і тоді брат вирішив віддати гроші на будівництво молитовного дому у своєму селищі. Місцева влада постійно пропонувала ділянки у «важких місцях». Церква деякий час перебувала в постах та молитвах. Після приїзду в Райдержадміністрацію смт Локачі єпископа Степана Веремчука разом із уповноваженим у справах релігії питання земельної ділянки вирішилося. Церква отримала хороше місце в центрі містечка по сусідству зі школою.

На будівництві молитовного будинку працювали всі. Удень брати зводили стіни, сестри допомагали організовуючи харчування, а вночі стерегли будматеріали. Особливий внесок у будівництво зробив брат Віталій Лаць. Це були 1995-1998 роки, економічно досить складний час для населення України. У той же час нашу церкву стали навідувати брати з Німеччини — Веніамін Адлер та Давид Петерс, надаючи матеріальну допомогу та духовну підтримку. Коштів не вистачало, однак Всевишній відкривав різні джерела. Новонавернені жертвували свої прикраси; значний внесок зробила українська діаспора у США. І 14 листопада 1998 року відбулася посвята молитовного дому. Тепер будівля нашого храму за своєю архітектурою є окрасою селища.

Багато членів церкви навчалися в РУБІ, КБІ; а сьогодні служать справі Божій не лише у своїй церкві, а й за кордоном. Чудеса та свідчення супроводжували церкву впродовж «усієї дороги». Бог будував не лише храм матеріальний, але й духовний. Саме тому найціннішим є свідчення про те, як Господь Ісус Христос змінює серця людей. Євангелізаційна команда церкви постійно дбає про поширення вістки спасіння в навколишніх селах. За час праці були відкриті церкви в селах Привітному, Бубнові, Заячицях, які вже мають власні молитовні будинки.

У час, коли на Сході Батьківщини йде війна, брати та сестри вже четвертий рік щоранку стоять у молитовному виломі за мир та спасіння в країні. Життя церкви будується на єдності й молитвах. Дітки пізнають Бога в Недільній школі. Вони дзвінкоголосо славили Його на святі. Шукають мудрості підлітки на своїх заняттях. Зміцнюється й розправляє свої крила молоде покоління. А дорослі виконують припоручену їм справу.

На святі свідчили про любов Господа Ісуса Христа як перші християни, так і ті, що прийшли до Господа зовсім недавно. Чудово прославляв Бога місцевий хор та співочий гурт. Зі словом привітання звернувся до присутніх голова РДА Віктор Дудечко, який, до речі, уже 5 років є членом нашої церкви.
Словом наставлення поділився голова Волинського обласного об’єднання ЦХВЄ, єпископ Михайло Близнюк. Завершив святкове зібрання єпископ Степан Веремчук, закликавши всіх до заключної вдячної молитви.