Фестиваль сім’ї в Луцьку: як це відбувалося

Волинню прокотилася низка заходів, присвячених цінностям сім’ї. Зокрема в Луцьку 5 червня 2017 року уже вшосте відбувся «Фестиваль сім’ї», мета якого — популяризація християнських сімейних цінностей. Цього року він особливий тим, що відбувся в рамках відзначення 500-річчя Реформації. Ініціював проведення фестивалю Волинський обласний міжконфесійний оргкомітет за підтримки Луцької міської ради.

Розпочалося все з «Параду щасливих родин». Це хода від Київського майдану по проспекту Волі до Театрального майдану, що стартувала о 15:00. Багатолюдна колона, йдучи головним проспектом міста, несла транспаранти з християнськими висловами. Супроводжував ходу духовий оркестр.
На Театральному майдані та на вулиці Лесі Українки аж до вечірньої пори діяло фестивальне містечко. Тисячі лучан і гостей міста могли побачити виставку соціально-благодійної роботи євангельських церков Волині. Тут була представлена робота суспільного руху «Теж люди» (допомога безхатченкам та малозабезпеченим людям), робота реабілітаційних центрів (реабілітація алко- та наркозалежних), дитячих таборів (стаціонарних при церквах і виїзних) та християнських шкіл, волонтерство та капеланство в зоні АТО, робота з людьми з обмеженими можливостями, християнські телерадіопрограми та періодичні й художні видання тощо. Перехожі та учасники дійства могли отримати християнську дитячу та євангелізаційну літературу, Біблії.

Для подружніх пар діяло «Подружнє містечко», учасники якого могли отримати діагностику стосунків та поради, а також взяти участь у секціях «Подружній діалог», «Напиши лист коханому» та «Згадай своє весілля».

Багато зацікавлених зібрав біля себе конкурс «Супертато», а також виставка «Країна здоров’я», на якій можна було почути не лише корисну інформацію про здорову їжу та спосіб життя, а й попити чистої води, зважитися, поміряти артеріальний тиск та ін.

Завершення фестивалю відбулося святковим християнським концертом, та спільною молитвою за Україну, за мир, за добробут і злагоду в українських сім’ях. Пісні християнських гуртів лунали зі сцени протягом дня. До присутніх зі словом та проповідями зверталися представники євангельських конфесій, наголошуючи, що лише християнські моральні цінності збережуть українців від духовної деградації, що найбільший вплив на людство зробить духовна реформи. Підкреслено було й те, що Бог благословляє лише класичну сім’ю, побудовану на біблійних моральних принципах.

Побували на заході й очільники міста. Вони дякували організаторам за роботу, наголошували на тому, що від добробуту сім’ї залежить добробут держави.

Впродовж усього дійства учасники фестивалю могли взяти участь у благодійності. Цим вони приєдналися до річного Благодійного марафону, який започаткований для збору коштів дітям з обмеженими можливостями.

Приємно те, що перехожі позитивно реагували на те, що організаторами є євангельські церкви. Багато людей просто захоплені роботою, проведеною протестантами. Та щодо 500-річчя Реформації, що це за подія, більшість опитуваних була розгублена. Тобто люди, що не є прихожанами євангельських церков, у більшості необізнані з історією протестантизму.

Радує й те, що погляди щодо сім’ї в дев’яноста дев’яти відсотків опитуваних лучан класичні, тобто сім’я має бути побудована за християнськими принципами й складатися з люблячих чоловіка та жінки з дітками.

Через родинне свято та позитивні емоції привернуто увагу суспільства не тільки до інституту сім’ї, але й до євангельських церков і їхньої соціальної та благодійної праці в ім’я Єдиного Бога.

Інна Мельник