Молодіжна конференція УЦХВЄ Волині

Що потрібно робити, щоб бачити світ не викривленим; як жити, щоб бути чистим і в усьому зразком в епоху ІТ-технологій. Саме такі злободенні питання обговорювали на молодіжній конференції у Луцьку, в домі молитви «Церкви Христа-Спасителя» 9 грудня 2017 р., яка зібрала півтори тисячі учасників.

Девізом конференції стали слова апостола Павла, адресовані Тимофію: «…Будь зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистості!» (1Тим.4:12). З привітанням до присутніх звернувся пресвітер Петро Мельник, закликавши молодих людей виконувати не свою волю, а Божу, яка завжди на добро.

«Якщо думаєш одне, говориш друге, а живеш по-третьому — ніколи не станеш взірцем, тому що Ісус заперечував подвійні стандарти. Єдність внутрішнього та зовнішнього світу притягуватиме до нас людей», — з такими словами виступив єпископ Микола Синюк. Він підкреслив, що саме в цьому полягає трагедія сьогодення — у розбіжності між зовнішнім виглядом і реальною сутністю речей, а тому побажав делегатам бути тими, ким вони є насправді — дітьми Божими, та завжди прагнути до досконалості.
Не оминув увагою молодих людей, що приїхали до Луцька з різних містечок і сіл Волині, і єпископ Михайло Близнюк. «Використовуйте час, щоб бути блаженними у своєму діянні — закликав він молодих людей, — бо сила благочестя в самому благочесті».

Делегатам запропоновано й два семінари, у яких було висвітлено багато питань, що турбують молодь. Обидва були основані на Писанні та ілюстровані яскравими ситуаціями з життя.

Перший, на тему «Християнська етика», провів Василь Паламарчук. У ньому він висвітлив чимало понять, починаючи з таких, як «етикет», «мотив», «характер» і так далі. Кожна справа і взагалі кожен ситуативний крок ставить перед нами три питання: що робити в даній ситуації, для чого і як саме? Наші особисті поняття зумовлюють нашу поведінку. Що б ми не говорили і як би не виправдовувалися — зовнішній вигляд і поведінка скажуть більше за слова. Наскільки ми пізнали Бога — настільки нами будуть керувати мотиви Йому догодити, тому що мотив — основний чинник, що рухає нашими діями. У Божій присутності нами не зможе керувати мода й власне «я», та от коли ми її втрачаємо — все стає з точністю до навпаки. А якщо це повторюється часто — стане правилом, а правило тяжко змінити. Охоплені були й стосунки з ближніми, просто знайомими та старшими. Не проминули питання зовнішнього вигляду, тому що сьогодні мода часто робить рабами святих людей. А раб не може належати двом господарям одночасно, тому пильнуймо!

Отже, після цього семінару кожен зробить висновок: усі моральні закони будуються на Божій святості, а якщо її втрачено — то чи варто тоді говорити про мораль?!

Другий семінар, «ІТ-технології і християнство, або Церква в епоху Google», провів Андрій Ходорчук. У ньому були порушені питання, як християнам реагувати, як діяти, як не стати залежним, не «замазатися» та не заплутатися у всесвітній павутині.

Нестандартною була цього разу й третя частина — «Питання-відповіді». Більшість запитань волала про наболіле: від «можна — неможна» до «на вашу думку, як краще». Їх можна поділити на поверхневі (аби запитати) та глибокі. Через те, що вони були анонімними, то питальників було багато. Деякі з питань викликали не тільки сміх, а й сльози…

Інна МЕЛЬНИК