У Луцьку відбулася робоча зустріч працівників відділу освіти Волинського об`єднання церков ХВЄ

17 січня 2019 р. у місті Луцьку відбулася робоча зустріч працівників відділу освіти Волинського об`єднання Української церкви християн віри євангельської, організована його завідувачем Миколою Волковим. У ній взяли участь близько двох десятків відповідальних за освіту по регіонах, викладачів релігійних дисциплін, окремих служителів церкви.

Учасники зустрічі обговорили положення «Про відділ освіти Волинського об`єднання церков ХВЄ» та затвердили його.

В положенні визначено основні напрямки діяльності відділу освіти, серед яких надання допомоги служителям церков в забезпеченні контролю за відповідністю вчення, яке викладається в церквах, Святому Письму; сприяння духовному зростанню членів місцевих церков області через підвищення рівня їхніх знань; організація та проведення курсів підвищення кваліфікації диригентів, учителів недільних шкіл, проповідників; постійний моніторинг інформації щодо духовної освіти членів церков, зокрема служителів; орієнтація молодого покоління на здобуття духовної освіти та надання рекомендацій щодо вибору навчальних закладів; допомога випускникам духовних навчальних закладів знайти себе в церковному служінні; проведення різноманітних курсів, семінарів, конференцій та інше.

У положенні намічено довгострокову стратегію розвитку освіти в церкві. Зокрема передбачено заснування навчального духовного закладу при Волинському об`єднанні церков ХВЄ, що дасть змогу здійснювати підготовку християнських служителів та працівників для церков. З цього приводу учасники зустрічі висловили ряд міркувань та ділових пропозицій.

Щодо окремих питань, які обговорювалися під час зустрічі, висловили свої рекомендації перший заступник єпископа Волинського об`єднання церков ХВЄ Василь Паламарчук, пресвітер луцької «Церкви Христа-Спасителя» Ігор Скоць, заступник єпископа Волинського об`єднання церков ХВЄ у Горохівському регіоні Микола Вакуліч.

В режимі інтерактивного спілкування (онлайн) участь в засіданні працівників відділу освіти взяв Віктор Вознюк — завідувач відділу освіти Української церкви ХВЄ. Він звернув особливу увагу присутніх на роль працівників християнської освіти у вирішенні питання зміни мислення християн в умовах нинішнього часу. Як відомо, відділ освіти, який очолює Віктор Володимирович, активно впроваджує освітній проект «Зміна мислення християн згідно з вимогами часу».

Служитель вказав на окремі виклики сучасності, перед якими можуть встояти лише ті християни, яких зуміли озброїти знаннями Слова Божого. Адже іноді християн втягують у негативні справи та суспільні процеси через елементарну необізнаність. Тому сьогодні перед служителями, які задіяні в навчальному процесі в церквах, стоїть завдання організації процесу систематичного й поглибленого вивчення Біблії.

Учасники зустрічі намітили план роботи на поточний рік із графіком проведення різноманітних курсів та навчань, обговорили організаційні питання щодо проведення в лютому цього року в селі Заозерне Любомльського району тижневого стаціонарного навчання для служителів церков. Особливу увагу було приділено питанню впровадження в усіх недільних школах церков області єдиної навчальної програми та розробки й друку сучасних навчальних посібників, які б відповідали цій програмі.

В ході зустрічі неодноразово наголошувалося на тому, що для збереження духовної спадщини церкви та її примноження, формування ідейної та організаційної монолітності християнства, утвердження непорушності віруючих у своїх поглядах та переконаннях в умовах політичної нестабільності та негативних явищ у державі, потрібно систематично навчати доктрин церкви. Це формуватиме правильний світогляд віруючої людини й робитиме її здатною залишатися справжнім християнином.
Учасники робочої зустрічі пересвідчилися в тому, що майбутнє церкви — за навчанням.

Ігор Крощук