Пожежа у таборі «Єдність»

Християнська відпочинкова програма для людей з інвалідністю «Єдність» проводиться щоліта вже 12 років. Їй поклали початок сурдоперекладачі-волонтери, які просто хотіли послужити людям із вадами слуху. Розпочинали з того, що шукали для оренди потрібну територію. Але добровільних пожертв, за які реалізовувалася програма, було мало для винайму. Тому шукали інші можливості. І Бог прихилив серце одного християнина, власника ділянки землі в лісовій смузі поблизу м. Ковеля, який і дав нам її в користування. Чимало праці довелося докласти християнам, не байдужим до служіння «особливим» людям, часто під дощем чи в спеку, щоб розчистити територію від хащів. Через деякий час уже стояли перші намети, згодом — примітивні будиночки, кухня з плитою на дровах...

Наступного року організували заїзд людей із обмеженими можливостями, а згодом — з вадами зору. Зрештою в той рік було три заїзди відпочиваючих, і з 30 чоловік їх стало 350.

У перші роки проведення відпочинкової програми наша територія була дуже «м’якою», після дощу на ній загрузали милиці та колеса, проте це не перешкоджало чудовій атмосфері спілкування між її учасниками. Щороку зводили будиночки (дуже примітивні) і створювали найелементарніші умови для перебування та відпочинку неповносправних людей. Правда, волонтери, яким нелегко служити, проживають у наметах, зате для тих, хто має інвалідність, уже хоч щось є. Кухарям готувати на одній плиті на дровах триччі на день було дуже важко, тому ми молилися, щоб Бог дав нам можливість побудувати нову велику кухню. Згідно зі Словом Божим (Євангелія від ап. Матвія, 18:19), молитва була почута — через три роки таки побудували кухню! Раділи всі, але найбільше — кухарі, які добровільно й безоплатно готують їжу для всіх учасників «Єдності».

Зауважу, що всі працівники відпочинкової програми трудяться на волонтерських засадах. Виконавши роботу, всі роз’їжджаються, тож територія після заїздів залишається без нагляду. За осінь-весну бешкетники неодноразово спричиняли шкоду приміщенням, та була вона незначна. А цього року СПАЛИЛИ ВЩЕНТ КУХНЮ!

Сказати, що на це було боляче дивитися, — це нічого не сказати... Сльози наверталися на очі: стільки праці, пожертвуваних коштів було вкладено — і купа обгорілих залишків!..

У цьому році вже заплановані заїзди, і перший розпочнеться з 1 ЛИПНЯ! А кухні нема! Позбавити людей із інвалідністю їхнього дорогоцінного часу відпочинку нам зовсім не хочеться, адже серед них є такі, які тільки раз на рік, їдучи в табір «Єдність», залишають стіни свого будинку й у польових умовах переживають почуття свободи, дружби й власної цінності. Хтось із них уже придбав квитки...
Звертаємось до кожного — нам потрібна допомога!

З 10 червня розпочнемо прибирати територію та відновлювати кухню, а ще будувати туалети для неповносправних (це особлива потреба) — і ми чекаємо всіх, хто бажає попрацювати. Крім того, на відбудову потрібні чималі фінанси. Просимо: допоможіть, хто скільки зможете! Повірте, це буде вклад у працю для слави Божої.

Не будьмо байдужими! Нехай Бог воздасть вам сторицею! Щиро дякуємо!

Контакти:
Смаль Пало: +380673321982 (для повідомлень про допомогу)
Мартинюк Ольга Степанівна (ПриватБанк, гривні): 5168 7573 3961 9175
ПРИЗНАЧЕННЯ: відновлення кухні «Єдність» (після пожежі)