Святкування 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні

16-17.09.2021. Волинська делегація взяла участь у святкуванні 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні. Разом з Рівненщиною вона була найчисельнішою на цьому святі. Тим більше, що саме Волинь безпосередньо причетна до цього руху, бо одним із перших вогнищ української П’ятидесятниці стала Тернопільщина та волинське і білоруське Полісся

У перший день святкування ювілею (16 вересня) єпископів, пасторів та інших служителів євангельських церков України й зарубіжжя приймала Церква «Благодать» Софіївської Борщагівки, що біля Києва.

Розпочав святкове зібрання перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок о 14 годині. Він привітав присутніх із ювілеєм, оголосив святкове зібрання відкритим і запросив присутніх до молитви.

Після пісні, виконаної молодіжним хором Київської церкви християн віри євангельської, що на Кар’єрній, 44, до слова був запрошений старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, який привітав присутніх, вказав на історичний контекст святкування й звершив подячну молитву. Зокрема, він сказав: «Ми зібралися, щоби дякувати Богу, щоби згадувати те, що пройшли наші попередники, щоби подивитися на всю канву історичних подій і в них побачити величезне Боже милосердя до нашої країни і до нашого народу».

Надано було слово Девіду Хасавею, 89-літньому євангелісту, який представляв п’ятидесятників Великобританії. У свій час він увозив Біблії в Україну, за що навіть був ув’язнений радянською владою.

Вітали українську церкву з ювілеєм й інші служителі із зарубіжжя: В’ячеслав Патрефелюк (Узбекистан), Ігор Цар (Казахстан), Іванас Шкуліс (Литва).

Особливі вітання присутнім та подяка старшому єпископу Михайлу Паночку за виховання молодого покоління в дусі євангельських цінностей прозвучали з вуст доктора педагогічних наук Ірини Сіданіч.

Звучали вітання зі Швеції, Румунії, Молдови, США.

Зокрема Віктор Павловський (старший єпископ церков ХВЄ Молдови), привітавши високоповажне зібрання з ювілеєм, провів невеликий диспут із чотирма служителями про роль П’ятидесятниці в особистому житі.

Після вітань Павла Сівця (Об’єднана Церква ХВЄ), Віктора Лимонченка (Об’єднання слов’янських церков Східного узбережжя Америки), Олександра Зайця (Українська євангельська церква) присутнім був запропонований блок доповідей про уроки сторічної історії п’ятидесятницького руху в Україні.

Дмитро Коваль доповідав про управління євангельською громадою та зрощення церковних лідерів. Олег Борноволоков – про розуміння хрещення Святим Духом п’ятидесятниками. Михайло Мокієнко – про роль культури в євангельському середовищі. Віталій Гура – про значення богословської освіти. Михайло Хром’як – про активну публічну діяльність та інтеграційну роль п’ятидесятництва.

Підсумкову проповідь на святковому зібранні виголосив Віктор Прохор (єпископ Національного Слов’янського Дистрикту Асамблей Божих США).

Святкування 100-літнього ювілею Української Церкви ХВЄ продовжилося наступного дня (17 вересня) проведенням урочистої Академії в «Українському домі» м. Києва. Під час цього заходу працювала виставка документів, пов’язаних із історією Української Церкви ХВЄ, експонувалася рукописна Біблія. Була презентована книга «Історія п’ятидесятницького руху в Україні». Демонструвався фільм «П’ятидесятники в Україні: 100 років віри та боротьби», створений «Історичною правдою з Давидом Кіпіані». Присутні вислухали доповідь із історії п’ятидетництва в Україні, виголошену Михайлом Мокієнком, а також багато вітань і побажань із вуст служителів різних церков, представників уряду та Верховної Ради України. Зокрема вітали митрофорний протоієрей Олекса Петрів від імені блаженійшого Святослава, голови Української Греко-Католицької Церкви; єпископ Анатолій Гаврилюк (Об’єднання незалежних харизматичних церков України повного Євангелія); єпископ Віктор Прохор (Національний Слов’янський Дистрикт Асамблей Божих США); Олександр Турчинов, Юлія Тимошенко.

Завершальну промову виголосив старший єпископ Української Церкви ХВЄ Михайло Паночко.

Під час святкової Академії звучали християнські пісні у виконанні хору Церкви християн віри євангельської м. Вараш.

Усі присутні на урочистому зібранні отримали пам’ятну медаль, приурочену століттю п’ятидесятницького пробудження в Україні.

Читати:
«Сто років тому розпочався потужний рух,
основу якого було закладено в день П’ятидесятниці» – Михайло Паночко

 

П’ятидесятники України: Сто років боротьби та віри. Документальний фільм

 

Презентація Ювілейного видання до 100 річчя п'ятидесятницького руху в Україні

Святкова конференція з нагоди 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні 

 

Урочиста академія з нагоди 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні