Відійшов у вічність Степан Якович ЧМІЛЬ

13 січня 2015 року відійшов у вічність багаторічний служитель Божий, багатодітний батько і дідусь Степан Якович ЧМІЛЬ (1939-2015).

Він був великим прикладом молитвеникам и мужем віри. Висловлюємо щире спвчуття рідним і близьким.
Степан Якович Чміль народився 25 грудня 1939 року в селі Ничигівка Маневицького району Волинської області й був першою дитиною в молодій християнській сім'ї Якова та Марії Чмілів.

Яків Семенович, був засуджений за віру в Ісуса Христа на десять років. Турбота про четверо діток і господарство лягли на плечі молодої мами. І Степану довелось важко працювати, щоб допомогти їй. Яків Семенович відбув половину терміну ув'язнення – і отримав амністію. Повернувся додому і продовжував ревно служити Богові. Бог дарував його сім'ї ще двох діток.

І з самого дитинства Степан Якович любив Бога. Він ревно молився і проповідував. І коли у сімнадцятирічному віці прийняв водне хрещення, то це ще більше надихнуло його на служіння Богові.
За станом здоров'я Степану не довелося довго служити в армії. Демобілізувавшись, він присвятив своє життя Богові, для того, щоб нести Добру Звістку людям.

Згодом Степан Якович переїхав жити до міста Луцька.

У 1962 році брат Степан був рукопокладений на служіння євангеліста.

3 липня 1966 року Степан Якович одружився з Любов'ю Рихлюк. Але й далі невтомно благовістив.

Брат Степан розумів, що йому потрібно більше знань, тому завжди шукав можливості навчатися. Навчався сам і ділився досвідом з іншими.

Молода сім'я збудувала свою хату в Рованцях і виховувала п'ятеро діток.

У 1980-х роках відкривалися підпільні Біблійні школи в різних регіонах Радянського Союзу для підготовки служителів. За дорученням євангельського братства Степан Якович брав участь у проведенні конференцій, семінарів та молитов для підняття духовного рівня служителів.

У час релігійної свободи стали відкриватися нові церкви та місії, які потребували служителів. І брат Степан, будучи деканом Вищої Біблійної Школи України, продовжував служіння у сфері духовної освіти.

У 1998 році Степан та Любов Чмілі переїхали до Америки. Там брат Степан проповідував у місцевих Церквах та по радіо. Допомагав місії «Голос надії». А ще він був головою великої родини, яка складається із 5 дітей, 20 внуків і 7 правнуків.

13 січня 2015 року на 76 році життя Господь покликав Степана Яковича додому. Туди, куди завжди прагнув. Він пішов, залишивши багатий спадок віри не тільки своїй родині, а й усім тим, кому мав привілей служити.