Волинська обласна конференція християн-підприємців

27 червня в Луцьку євангельська Церква Христа-Спасителя прийняла конференцію християн-підприємців Волинської області, на якій було обрано правління відділу підприємництва, визначено план і напрямок подальшої діяльності, відбувся обмін досвідом ведення бізнесу, обговорено юридичні та бухгалтерські питання, а також Віктором Вознюком проведено семінар на тему «Роздоріжжя в духовному зростанні».

Цей форум зібрав біля чотирьох десятків християн-підприємців. Серед них були гості з сусідньої Рівненщини (Алевтин Кравчук) та далекої нам Миколаївщини (Адам Мельник), які є очільниками осередків у своїх регіонах, а також юрист Ігор Ясенюк та бухгалтер Микола Хамулко. Не лишилося осторонь цього заходу й керівництво церкви: Віктор Вознюк – завідувач відділу освіти та підприємців ЦХВЄУ, єпископ Михайло Близнюк – голова Волинського об’єднання церков ХВЄ, Петро Мельник – заступник єпископа в Луцькому регіоні, Євген Мельничук – пастор місцевої церкви та працівник місії «Голос надії».

Конференція розпочалася молитвою. Володимир Козачок, який очолював відділ християн-підприємців Волині з 2013 року, розповів про труднощі його становлення. Чому саме труднощі? Тому що їх більше ніж успіхів. Виникає питання: чому? Найперше тому, що багато християн-підприємців ставляться до цього скептично, думаючи, що якщо їх кудись і запрошують, то для того, щоб «подоїти», тобто попросити грошей. Друге: вони люди заклопотані, а тому на кожну зустріч приходить лише третина тих, що були на попередній. Але не варто журитися, бо саме з такими труднощами на початках зустрічалися й сусіди-рівненчани, та на сьогодні в них, за словами Алевтина Кравчука, робота налагодилась, і збираються вони не раз на рік, а щомісяця, щоб помолитися, поділитися переживаннями, застерегти один одного від необачних кроків, адже бізнес – справа примхлива.

Віктор Вознюк на семінарі «Роздоріжжя в духовному зростанні» розкрив проблеми, які можуть з’являтися на шляху духовного зростання сучасних християн, а також підняв питання: чи кожну віруючу людину можна вважати духовною? Застеріг слухачів від помилок, зауваживши, що часто прагнення до показовості, локальні успіхи, самодостатність, недобре товариство, інформаційний потік, інтернет залежність стають перешкодами в духовному рості. А духовною можна вважати лише ту людину, яка зробила переоцінку цінностей, у якої мало видно плотських якостей, цілеспрямовану, постійну, з оновленим мисленням, залежну в усьому від Бога.

Після обідньої перерви присутні мали змогу отримати відповідь на юридичні та бухгалтерські питання, взяти участь у дискусії «Підприємець в контексті церкви». Дискусія показала, що не завжди церква правильно сприймає людей, які щось мають, а вони не завжди розуміють церкву й служителів.
На кінець конференції було обрано голову відділу християн-підприємців, заступника та секретаря, а також обговорили план подальших дій. Головою обрали Євгена Мельничука, його заступником – Петра Кравчука, секретарем – Володимира Козачка. Закінчився захід молитвою за обраних братів та подякою Господу за благословення.

Отож, скажемо словами Еклезіаста: «І якщо якій людині Бог дав багатство і майно, і дав їй владу користуватися ними і брати свою частку і насолоджуватися від праці своєї – то це дар Божий». Бо ж приватна справа – нелегка справа, а ще в наші дні… Тож нехай Господь дасть кожному підприємцю мудрості та сили за всяких обставин не втрачати статусу дитини Божої.

Інна Мельник