Християнська молодь з проповіддю Євангелії для дітей


Село Озеряни

З настанням літа в багатьох молодих людей з’являється можливість відпочити від робочих буднів або ж плідно попрацювати на ниві Божій. Християнська молодь, яка присвятила себе на служіння Богові, зазвичай вибирає друге. Для щирих християн просто немає альтернативи. Людина, яка пережила радість спасіння через віру в Ісуса Христа, не може не ділитися цією радістю з іншими людьми.


Село Щуровичі, Львівська область

Що ж під час літньої пори обирає християнська молодь: відпочинок, прибутковий заробіток чи працю на ниві Божій? Я мала змогу поспілкуватися з молодими сестрами та братами, які цього літа плідно попрацювали з проповіддю Євангелії серед діток у селах Волинської області та за її межами. Тепер проведення літніх християнських майданчиків для дітей – ефективний метод євангелізації, який з кожним роком набуває все більшої масштабності та позитивного впливу на суспільство. Християнська молодь Церкви Христа-Спасителя м. Луцька поділилася враженнями від проведення літніх християнських майданчиків для дітей.


Ірина Рузак, координатор

Враження: Готуючись з командою до літніх християнських майданчиків для дітей, неодноразово зустрічали на шляху ті перешкоди та випробування, яких навіть не очікували. Однак із закінченням кожного християнського майданчика ми бачили велику милість Бога. Ми розуміли, що маючи боротьбу та переживання в підготовці до цієї праці, в процесі її виконання нас супроводжуватимуть великі Божі благословення.

Спогади: Складаючи програму для християнських майданчиків, ми молилися і просили в Бога, щоб Він поклав нам на серце ту тему, яку сьогодні треба найбільше вкладати діткам. За декілька років дитячого служіння було проведено багато різноманітних програм, втілено цікавих ідей, а найголовніше — розказано дітям про Спасителя Ісуса Христа. І коли цього року ми молилися про тему програми, то Бог дав нам, на нашу думку, просту, але дуже актуальну тему — тему миру. Наш дитячий майданчик називався «ПЛАНЕТА М», тобто планета миру. Головною істиною нашої програми було те, що коли людина має мир з Богом, то вона буде мати мир і з друзями, і з батьками. Ми навчали діток, що не потрібно шукати крайніх в сім’ї, між друзями, в школі, державі чи ще в комусь, а потрібно поглянути на себе, варто налаштувати своє серце так, щоб мати в першу чергу мир з Богом. І ми дякуємо Богу за те, що коли в нас була, наприклад, тема мир з батьками, то багато діток просили молитися за їхніх батьків, і на наступний день, вирішувались проблеми у їхніх сім’ях. Дуже дякуємо Богу, що Він дав нам таку цікаву ідею, бо ця програма була для нас великим благословенням.

Побажання: Не опускайте рук тоді, коли вам буде тяжко, коли здаватиметься, що ніхто вас не розуміє, коли приходитимуть в життя великі випробування. Згадайте, що Бог вас має дуже рясно благословити!

Руслан Шклярук, наставник

Враження: В теперішній час Бог нам відкрив дуже благословенну працю — працю з невіруючими дітками, які мають потребу в звістці про Бога, в молитві та підтримці. Це благословенно з самого дитинства чути про Бога. Сьогодні ця праця набрала масовості, адже християнські дитячі майданчики проводяться не лише у Волинській області, але й за її межами. Ці майданчики також дуже сильно впливають на християнську молодь, яка їх проводить — брати і сестри стають дружнішими, багато сердець запалюється для праці на ниві Божій. Це приємні моменти.

Спогади: Бог дозволив бути в Харківській області. Звичайно, там ситуація не така, як в нас на Волині, адже жителі цього краю ближче до зони воєнних дій. В одному з харківських сіл — селі Солнічне вперше цього року проводився християнський майданчик для дітей. Оголошення про проведення заходу селянам ніхто не розносив. Голова сільради та завідувач клубу самостійно організовували дітей, їхніх батьків для проведення цієї програми. Вразило те, що дуже багато батьків приходило на майданчик і разом із дітками слухали те, що розповідала християнська молодь з Волині. Вони пильно стежили за всім, що там відбувалося. Після закінчення цієї програми батьки були дуже задоволені та запрошували нас ще для проведення подібних заходів. Великим свідченням було те, що на біблійні уроки приходили старші. Наприклад, один дідусь, який жив неподалік, хоч і дуже погано ходив, брав із собою стілець і кожного дня, саме в той час, коли починався біблійний урок, приходив та сідав у куточку намету для того, щоб слухати біблійні історії. Надзвичайно радісно бачити такі випадки під час праці на ниві Божій.

Побажання: Я розумію, що Бог сьогодні робить велику працю. В час, який чекає нас ще попереду, Господь робитиме ще більше, і звичайно, що для цього Йому потрібні люди. Тому бажаю молоді відгукнутися на поклик Ісуса Христа. Жниво вже дозріло, а женців дуже мало. Ці серця, які сьогодні засіваються, свого часу проростуть. Нам потрібно набрати в наші кишені побільше зерна і йти до людей з проповіддю Євангелії.

Ірина Максим'юк, наставник

Враження: Враження від дитячих майданчиків найкращі, і дуже сумно, що вони так скоро закінчилися. В кожному з майданчиків ми могли бачити руку Божу абсолютно у всьому. Бог благословляв і піклувався про нас як в духовному плані, так і в матеріальному. Все відбулося так, як ми, можливо, навіть і не могли подумати.

Спогади: В одному з християнських майданчиків, коли була тема про мир з друзями, хлопець 13 років почав плакати. Коли до нього підходили, він не хотів нікому казати, що з ним сталося. Я була його наставником і попросила, щоб він пішов зі мною в той клас, де ми займалися. Там він крізь сльози почав мені розповідати, що його зрадив найкращий друг. Хлопцю було дуже боляче. Тоді я розповіла йому, що в нас є найкращий друг — це Ісус Христос, який доказав Свою дружбу і любов до нас на Голгофському хресті. Я запропонувала йому помолитися, і він погодився. Коли він повторював за мною слова молитви, то плакав, але після того, як ми закінчили молитися хлопець почав посміхатися, витирати сльози. Він подякував мені за те, що я розповіла йому цю історію і помолилася з ним і сказав, що тепер йому стало легко. Я розумію, що це Бог таким чином робить Свою роботу в дитячих серцях.

У нас було ще багато подібних випадків, коли на наших очах мінялися діти. Після одного з майданчиків я мала розмову з хлопчиком 11 років, який покаявся під час нашої програми. Він розповів, що його подруга захворіла на ангіну. Хлопчик запропонував їй помолитися, сказавши, що Ісус може її уздоровити, однак вона почала з нього насміхатися. Та він все одно не піддався її насмішкам. Коли ми чуємо такі історії, то серце радіє, тому що Бог через наше служіння спасає дітей, і ми бачимо це.

Побажання: Більше присвячуйте себе Господу! Праця для Бога це не легко, але коли ми бачимо результати цієї роботи, серце наповняє велика радість і мир. Я бажаю всім жити в такій радості, тому що з нею не зрівняються ніякі задоволення. Не тратьте марно свого дорогоцінного часу, а трудіться для Бога, поки ще є така можливість і такий добрий час.

Інна Іванюк, кухар

Враження: Літні християнські майданчики для дітей є великим благословенням для мене, оскільки Бог давав можливість служити команді та діткам тим даром, яким Він мене наділив. В одному з християнських майданчиків я вела факультет музики, а в двох інших відповідала за кухню. Не завжди було легко, але я бачила, як діти були сповнені вдячністю за цю їжу. Вставати зранку для того, щоб приготувати команді християнського майданчика сніданок, було зовсім не важко, адже я розуміла, що роблю це для Бога. Дякую Богові за таку можливість!

Михайло Бараш, спортінструктор

Враження: Мені дуже сподобалося працювати з дітками в християнському майданчику «ПЛАНЕТА М». Кожен майданчик був по-своєму цікавим та особливим.

Спогади: До нас на спорт приходили групи дітей різного віку. Ми з ними проводили розминки, спортивні ігри та естафети. Після обіду в нас завжди була загально-табірна гра, яку не просто потрібно зіграти, а зробити для себе висновок. Кожна гра підбиралася під тему програми. Після закінчення майданчиків вони запрошували нас приїхати до них на наступні літні канікули.

Побажання: Бажаю не сидіти вдома, а трудитися для Бога, тому що в церкві є багато праці. Якщо ви не вмієте працювати з дітьми, то можна старшим людям допомагати. Кожна людина може знайти для себе працю в церкві.

Катерина Дудік, координатор

Враження: В кожному з християнських дитячих майданчиків я бачила дітей, які є дуже цінними та особливими для Бога. Як і дорослі, багато дитячих сердець мають потребу в Богові. Кожна дитина по-різному сприймала вістку спасіння через Ісуса Христа, але найкраще її приймали діти з неблагополучних сімей.

Спогади: Бували моменти, коли діти ставали на коліна, молилися і Бог давав відповідь на їхні молитви. Наприклад, в селі Щуровичі Львівської області під час загальної гри з дітьми, молодша група — діти віком до 7 років — збиралася на покривалі, де їхні наставники розповідали їм біблійні історії. В цьому майданчику наставником була я. Серед цих дітей більше половини — це діти з невіруючих сімей.
Одного разу, коли ми сиділи на покривалі, почався дощ. Я сказала дітям: «Давайте ми зараз із вами помолимося, щоб дощ перестав іти!» Дехто з дітей здивовано говорив: «Невже ми будемо молитися і дощ стихне?» Я запевняла діток в тому, що Бог може це зробити, бо для Нього немає неможливої жодної речі.
Діти повторювали молитву за мною. Вони робили це щиро. Після молитви я пішла з ними в намет, але невдовзі дощ припинився. Ці діти казали: «Бог дав відповідь на нашу молитву!» Вони підходили до своїх друзів і розповідали про це Боже чудо. Також Бог неодноразово відповідав на молитви команди, яка проводила християнські майданчики для дітей. Коли хтось із молоді хворів чи потребував молитовної підтримки, ми молилися один за одного і бачили, як Бог відразу уздоровлював й утішав нас.

Побажання: Дитяче служіння — нелегка праця. Кожне слово, яке ти вкладаєш в дитину, свого часу принесе плід. Не відразу буде помітно результат цієї праці — це може відбутися через декілька років, однак воно того варте!

Спілкуючись з усіма цими молодими людьми, я помітила дещо особливе — в їхніх очах миготів вогник любові до Ісуса Христа, Який свого часу подарував їм радість спасіння. Сьогодні вони не можуть стояти осторонь Божого повеління — йти і проповідувати Євангелію, адже це все чим кожен із них може віддячити Господу за вічне життя. Впевнена, вони надалі будуть працювати на ниві Божій для спасіння багатьох людей. А що ми з тобою, дорогий читачу, можемо сьогодні робити для Царства Божого? Чи виконуємо ми Боже повеління? Відповідь за тобою. Пам’ятай, для нас з тобою Бог дав все для життя та побожності, то ж чи можемо ми стояти осторонь праці на ниві Божій?

Галина ФУРМАН