Звітна обласна конференція 2015

19 грудня 2015 року в Домі молитви ківерцівської церкви «Спасіння» (пресвітер – Василь Гламазда) зібралися служителі Волинського об’єднання церков на свою щорічну звітну конференцію, яка проходила під гаслом «…будь зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистості!» (1Тим.4:12).

Конференцію розпочав старший пресвітер Волинського об’єднання церков єпископ Михайло Близнюк. Привітавши служителів, він зачитав 11-й та 12-й вірші 6-го розділу Першого послання апостола Павла до Тимофія «Але ти, о Божа людино, утікай від такого, а женися за правдою, благочестям, вірою, любов’ю, терпеливістю, лагідністю! Змагай добрим змагом віри, ухопися за вічне життя, до якого й покликаний ти, і визнав був добре визнання перед свідками багатьма». Це слово стало основою короткої проповіді єпископа, у якій він охарактеризував «Божу людину», зокрема сказав, що Божа людина ніколи не буде насміхатися над тими, хто бідніший чи трохи не такий, як усі інші. Божа людина живе для Божої слави, вона любить Боже діло, вона знає, що Бог робить. Людина Божа любить не просто словами, вона любить Бога своїм життям, любить народ Божий, церкву Божу. Людина Божа жертовна, вона не кидається на наживу. Вона може себе обмежити в тих цінностях, за якими женеться світ. Вона усім задоволена. Божа людина не хапається за якісь тимчасові земні цінності, а за вічне життя, як написано: «Ухопись за вічне життя…»

Після проповіді єпископ закликав до молитви. А далі було затверджено програму конференції. Її черговим пунктом стало вітальне слово керівництва Церкви ХВЄ України та гостей.

Служителів Волині вітали старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко та гості з сусідніх об’єднань церков  — Анатолій Яковець, Володимир Бурда, Павло Кожа. Зокрема єпископ звернувся до присутніх з побажаннями миру й благодаті, щоб служителі мали одне серце, одну душу й один розум. Він подякував служителям за їхнє служіння, за вірність Господу і за боротьбу, і за пройдену дорогу. А ще побажав прославити Господа Ісуса й вийти з конференції в «духовне АТО» зміцнілими. Чому саме «духовне АТО»? «Тому що ми маємо справу з тим світовим терористом, який не спить не дрімає, а воює день і ніч проти Божого народу, — сказав Михайло Паночко, — і вас, як Божих офіцерів, як Боже воїнство, я благословляю в ім’я Господнє, щоб ви не опускали рук, щоб ви не падали духом. Ще трошки  — і наша боротьба закінчиться. «Будь вірний аж до смерті — і дам тобі вінець життя». Старший єпископ підбадьорював служителів Волині: «Господь тебе, дорогий брате, ніколи не залишить і не покине. Якщо Він узяв тебе у свій уділ, він буде з тобою. Він буде працювати над нами-служителями, Він буде терпеливо нас наставляти і врозумляти, бо в Нього є велика мета — щоб ми були там, де є велика слава Отця Небесного».

Анатолій Яковець — перший заступник старшого пресвітера об’єднання церков Рівненської області — передав щирі вітання від служителів-рівненчан і зокрема від єпископа Віктора Боришкевича та закликав служителів словами апостола Павла: «Будьте наслідувачами Богові як улюблені діти…» (Еф.5:1).

Володимир Бурда — перший заступник старшого пресвітера об’єднання церков Львівської області — передав щирі вітання від Львівського об’єднання, сказав, що Бог Той — Хто любить нас і благословляє, Він Той — Хто дав нам владу «дітьми Божими стати», пославшись на слова апостола Івана (див. Ів.1:12).
Ще один із заступників старшого пресвітера Львівського об’єднання церков ХВЄ Павло Кожа, перефразовуючи Псалом 1, побажав присутнім на конференції бути посадженими біля потоку Божої благодаті, щоб уся робота була для слави Божої.

Після вітань гостей було обрано головуючого на конференції — Михайла Паночка, та секретаря — Володимира Величка.

Михайло Паночко, як ведучий поважного зібрання служителів, закликав єпископа Михайла Близнюка до звіту.

Михайло Близнюк, відзвітувавши за пророблену роботу протягом року, навів статистику щодо Волинського об’єднання церков ХВЄ.

Після старшого пресвітера звітувалася ревізійна комісія в особі її голови Петра Янюка. Петро Дмитрович як приклад довіри Господу в матеріальних питаннях нагадав біблійну історію про вдову, у якої хотіли забрати двох синів за борги її чоловіка (2 Царів 4:1-7). Загалом ревізійна комісія зазначила, що в 2015 році об’єднання витратило кошти за призначенням, що зловживань не виявлено.

Виступив з інформацією про роботу місії «Голос надії» заступник директора місії Віталій Оніщук. Він передав вітання від працівників місії та зокрема від її директора Миколи Синюка. Зачитавши 58-й вірш з Першого послання апостола Павла до коринтян, розділ 15: «Отож, брати любі мої, будьте міцні, непохитні, збагачуйтесь завжди в Господньому ділі, знаючи, що ваша праця не марнотна у Господі!», нагадав, якими саме ділами збагатилася місія «Голос надії» протягом 25-ти років роботи. Брат Віталій сказав, що місія у зв’язку з останніми подіями на сході України спрямовує свої зусилля на Європу і вже були здійснені робочі поїздки в Сербію та Боснію. Понад 400 місіонерів працюють в Росії, Україні, Киргизстані, Польщі Болгарії. Місія допомагає в роботі з дітьми, зокрема в інтернатах та дитячих таборах. Місіонери організували та зареєстровали 223 церкви, побудовано 134 молитовні будинки, у 349 населених пунктах проводяться євангелізації, працюють 148 недільних шкіл, проводиться близько 200 дитячих таборів щороку, у 124 навчальних закладах місіонери дають уроки Біблії, проводять профілактичні заняття щодо шкідливих звичок, діють 12 центрів реабілітації для нарко- та алкозалежних, а також ведеться праця з різними іншими соціальними групами населення. Брат Віталій подякував церквам Волині за матеріальну та молитовну підтримку місії.

Обговорення звітів відбулося в атмосфері поваги. Роботу об’єднання було оцінено на «добре».

Одним з питань конференції стало прийняття бюджету об’єднання на 2016 рік. Із інформацією щодо бюджету виступив скарбник Волинського об’єднання Микола Лотоцький.

Коли закінчилася робоча частина конференції, єпископ Михайло Паночко провів для служителів Волинського об’єднання семінар, взявши за основу вірші з Першого послання апостола Петра: «Тож благаю між вами пресвітерів, співпресвітер та свідок Христових страждань, співучасник слави, що повинна з’явитись: пасіть стадо Боже, що у вас, наглядайте не з примусу, але добровільно по-Божому, не для брудної наживи, а ревно, не пануйте над спадком Божим, але будьте для стада за взір. А коли Архипастир з’явиться, то одержите ви нев’янучого вінка слави» (1Петр.5:1-4). Михайло Паночко зазначив, що це слово адресовано саме для служителів — служителів теперішнього часу, бо хоч і пройшли віки, багато що змінилося, але Слово Боже на міняється. Згідно із зачитаними віршами Слова Божого, є дві групи пресвітерів — з негативним ставленням до служіння і позитивним. Є три негативні ставлення до служіння: 1) нехіть і незадоволення, 2) користолюбство, 3) панування. Такого ставлення треба остерігатися, бо воно шкодить церкві та й самому служителеві, який втратить Божу нагороду. Оцим трьом випадкам негативного ставлення апостол Петро протиставляє три позитивні: 1) добра воля, 2) ревність до діла Божого й безкорисливість, 3) приклад у поведінці. Служителям потрібно про це собі нагадувати, щоб не втратити нагороди у вічності. За вірне служіння кожного служителя чекає велика нагорода.

На конференції старший єпископ Михайло Паночко та керівництво волинського об’єднання висловили подяку служителям, які склали свої повноваження з певних об’єктивних причин, та вручили їм пам’ятні подарунки. А також відбулася молитва за тих братів, які недавно були обрані на пресвітерське служіння.
Наприкінці конференції служителі ставили питання керівництву, а завершили її молитвою.

Василь МАРТИНЮК