«Єдність», яка єднає!

Липень багатий на літні табори. Дітвора ще заздалегідь готується до них, щоб гарно провести час у колі друзів та познайомитися з новими. Під’їжджаючи до таких таборів, уже з далеку чуєш дитячий гомін, веселий сміх...

З 2 по 9 липня 2018 р. поблизу м. Ковеля, на мальовничій лісовій галявині, пройшов семиденний відпочинок як для дітей, так і для дорослих. Тільки тут не було чути гучного сміху, емоційних викриків вболівальників, гомону дітвори. Чому? Це табір для людей із вадами слуху… З багатьох куточків України для зустрічі та спілкування приїхали близько 60 чоловік. Біблійні уроки, рукоділля, молитви, спів руками, що зачаровує погляд, благословення, які пережили присутні та хрещення Духом Святим… з ознакою інших мов – це просто варто побачити! Наш Бог Дивний!

А вже 11 липня на території з’явилися нові «особливі люди»… Наступні сім днів близько 120 осіб з обмеженими фізичними можливостями мали добрий час.

Кожен день починався та закінчувався в молитовній кімнаті, що слугувала запорукою вдалого дня. Біблійні уроки, спортивні заняття, спілкування по групах та приємні сюрпризи наповнювали кожен день. Одним із сюрпризів — приїзд мобільної медичної клініки, яка безкоштовно оглядала та консультували відпочиваючих. А ще команда професійних перукарів з м. Рожище послужила своїм вмінням усім охочим.

Цей заїзд був особливим і для молодих волонтерів... Служачи людям на візках, зокрема супроводжуючи їх в душ, туалет, вони змінюють свої життєві пріоритети, поняття і повертається додому «іншими людьми». Це хороша практика для кожного християнина.

20 липня розпочався заїзд для людей з вадами зору. Близько 70 осіб мали сім днів спілкування. Тут неможливе стає явним! Люди, які ніколи не бачили, грають на музичних інструментах, орієнтуються на території так, ніби бачать! І як після цього не дивуватися? Тільки після спілкування з цими людьми розумієш їхню силу й особливість!

Коли зробили дайджест фотознімків, зроблених слабозрячими, то зауважили, що їхні фото повні змісту та краси. Квіти, комахи, птахи в небі... Стільки особливих моментів, на які ми не звертаємо увагу, — і все це проходить повз нас непоміченим.

27 липня відбулося офіційне закриття заїздів для людей з особливими можливостями. Уже протягом 11 років проводяться ці відпочинки і мають назву «Єдність». Як кажуть ті, хто побував тут: «Єдність» єднає».

Особлива подяка організаторам «Єдності» – Павлові Смалю, координаторам та всім працівникам, які жертвували часом, силами, своїми талантами, фінансами для людей з обмеженими фізичними можливостями. Бог у боргу не залишиться і поверне Своїми благословеннями!

На першому заїзді для нечуючих людей до Господа навернулося одинадцятеро людей. Серед них були друзі з Чернівців. Після закінчення вечірнього служіння Павло Смаль підійшов до однієї з наших сурдоперекладачів – Надії Горбунової. Побачивши, що вона плаче, запитав: «Що сталося?» І почув у відповідь: «Сьогодні покаялося багато людей, і серед них двоє моїх друзів із нашої місцевості. А сльози – це сльози радості. Ми за них так довго молилися».

Є друзі, які приїздять із різних куточків України не змінювати своє життя, а просто побути в спілкуванні з народом Божим.

На літньому відпочинку «Єдність» ми не змінюємо життя людей. Ми просто говоримо: «Вас любить Бог незалежно від соціального стану, від фізичних особливостей, від матеріального достатку». Що маємо, те даємо: крихту тепла, любові, радості, щастя. І кожен із нас стає щасливішим.

Ольга Залуцька-Гуріна