Відійшов у вічність Микола Лотоцький

30 листопада 2018 року відійшов у вічність Микола Йосипович Лотоцький, заступник єпископа Волинського об’єднання УЦХВЄ та його скарбник, пресвітер церкви смт Мар’янівка.

Життєдавець дарував йому для підготовки до переселення 64 роки – і вони так скоро проминули. Микола Йосипович любив згадувати свої життєві дороги, а вони були не простими. Нелегке дитинство середини шістдесятих років, як і в більшості його ровесників, але, ні на кого не нарікаючи, цінував тим, що було з харчів та одежі. Коли йому було 12 років, довелося попрощатися зі своїм татом. Нелегкі випробовування випали на долю юнака. Він з ранньої юності відчув на собі всі труднощі сільського життя, яке проходило в селі Пильгани Горохівського району.

Найбільшою радістю для Миколи Йосиповича було те, що його не проминув Христос, Якому він довірив своє серце. У 18-літньому віці у водах річки Гнила Липа, що поблизу села Борочичи, брат Микола через святе водне хрещення увійшов у заповіт із Господом, вірність Якому зберіг до кінця свого земного життя.

Бог дарував Миколі Йосиповичу люблячу та вірну дружину Любов Федорівну, з якою прожив 44 роки. Не один раз Бог проявляв себе як Захисник та Цілитель у їхній родині, яка на теперішній час складається з шести дітей та 16 онуків. Усі діти – члени церкви та служать Господу.

Ревність брата Миколи в праці на ниві Божій, любов до церкви були оцінена братами та сестрами, що проживали в селищі Мар’янівка, і на членському зібранні, яке відбулося 4 грудня 1988 року, його вибрали пресвітером місцевої церкви, а 16 червня 1991 року старші служителі Степан Веремчук, Петро Бойко, Петро Ізвук та Іван Дуб’юк рукопоклали брата на це служіння, яке він звершував аж до останнього часу. Церква за цей час побудувала новий молитовний будинок, значно збільшилася кількісно й тепер нараховує 125 членів.

З ініціативі Миколи Йосиповича та за безпосередньої його участі у 2012 році при церкві було відкрито дім милосердя «Добрий самарянин», який став рідною оселею для багатьох жінок. На даний час там проживає 25 осіб, серед яких є й ті, хто потребує цілодобової опіки.

Конференцією пресвітерів Волинського об’єднання Української церкви ХВЄ у грудні 2006 року брата Миколу було затверджено заступником єпископа області, відповідальним за церкви Горохівського району, і це служіння Микола Йосипович ревно виконував до переходу в вічність. Не стало серед нас співпрацівника на ниві Божій, пастора церкви, чоловіка, тата, дідуся. Молимося за родину покійного, сумуємо разом із ними та втішаємося надією на зустріч біля Господа Ісуса, чого хоче Сам Божий Син: «Бажаю Я, Отче, щоб і ті, кого дав Ти Мені, там зо Мною були, де знаходжуся Я, щоб бачили славу Мою, яку дав Ти Мені...» (Ів.17:24).

Обласна пресвітерська рада,
єпископ Михайло Близнюк