Звітна конференція Волинського об’єднання ЦХВЄ

Це зібрання служителів відбулося 29 грудня 2018 р. в Луцьку, в домі молитви Церкви Христа-Спасителя. Тридцята звітна конференція зібрала більше двохсот пресвітерів та дияконів, що виконують служіння в більших і менших євангельських громадах нашої області.

Девізом цього заходу стали слова з Другого послання апостола Петра: «…щоб зростали в благодаті й пізнанні Господа нашого й Спасителя Ісуса Христа». Розпочав зібрання голова ВОЦХВЄ Михайло Близнюк. Він привітав присутніх та представив гостей. На Волинь завітали голова Української церкви ХВЄ Михайло Паночко, його заступник Анатолій Козачок та старші пресвітери з сусідніх областей: Володимир Якимів з Львівщини та Олександр Коток із Рівненщини.

Після обрання головуючого конференції, яким став старший єпископ Михайло Паночко, слухали звіт про роботу служителів Волинського об’єднання (доповідав єпископ Михайло Близнюк), а також звіт ревізійної комісії (доповідав Петро Янюк).

Оскільки Микола Лотоцький, пресвітер церкви смт Мар’янівка Горохівського району, заступник голови об’єднання в Горохівському регіоні та його скарбник, відійшов у вічність, то заступником у згаданому регіоні було обрано пресвітера м. Горохів Миколу Вакулича, а скарбником — Петра Рибака — заступника голови в Луцькому регіоні, пастора Церкви Святої Трійці м. Луцька.

Роботу з підлітками у Волинському об’єднанні ЦХВЄ очолюватиме Руслан Шклярук, а за організацію дитячих таборів відповідатиме Вадим Хлистік.

Керівництво подякувало братам, що служили в євангельських церквах, але через поважний вік відійшли від активної праці, а саме Дмитру Денисюку (с. Борисковичі Горохівського р-ну), Сергію Киричику (с. Замостя Маневицького р-ну), Сергію Олешу (с. Підцаревичі Маневицького р-ну), Олександру Калисю (смт Турійськ), Івану Бурдаку (с. Хоцунь Любешівського р-ну).

Відбулася молитва й за новопризначених служителів.

Цього року було зареєстровано три євангельські церкви в таких селах: Раків Ліс (Камінь-Каширський р-н), Градиськ та Старий Чорторийськ (Маневицький р-н).

Михайло Близнюк подякував Скандинавській дитячій місії та місії «Голос надії» за співпрацю у сфері благодійності та євангелізації.

Присутні мали змогу почути два семінари, які провели Михайло Паночко — «Духовне зростання служителя церкви» та Анатолій Козачок — «Керівництво помісною церквою».

Наставлення для служителів старший єпископ Михайло Паночко побудував на словах з Дій апостолів: «Отож… І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах. І був острах у кожній душі, бо багато чинили апостоли чуд та знамен… І кожного дня перебували вони однодушно у храмі, і, ломлячи хліб по домах, поживу приймали із радістю та в сердечній простоті, вихваляючи Бога та маючи ласку в усього народу. І щоденно до Церкви Господь додавав тих, що спасалися» (Дії 2:41-47). Закликаючи пресвітерів церков навчити віруючих жити по духу, Михайло Паночко наголошував, що для цього потрібно служителю навчитися уважно читати Новий Заповіт. А ще служитель має працювати над собою, бути тихим, несварливим, здібним навчати. Тому що коли він за кафедрою один, а вдома інший — це фальшування. У Біблії є поради щодо поведінки вдома, у церкві, у бізнесових справах, на роботі. Якщо їх виконувати, тоді можна стати взірцем у сімейному житті, у служінні й у ревності до Бога.

Анатолій Козачок радив у кожній місцевій церкві, не залежно від її чисельності, вибудувати структуру дій. За його словами, вона потрібна для забезпечення життя та розвитку церкви, для захисту та управління церквою, для впливу на суспільство, особистого духовного зростання кожного її члена, взаємин та можливостей церкви. Щоб вибудувати правильне функціонування євангельської громади, найперше, що потрібно — це усвідомлення значення церкви та її можливостей; друге — розвивати таланти в інших; третє — особиста відповідальність кожного члена, не тільки служителя, перед Богом і людьми за свої вчинки й слова.

Інна МЕЛЬНИК

Статистична звітність за 2018 рік

Протягом 2018 року

Прибуло нових членів церкви – 1035.
З них прийняли водне хрещення – 758;
з інших громад – 249;
прийняті з відлучення – 28.

Вибуло членів церкви – 1005.
З них відійшли у вічність – 292;
перейшли в інші громади – 380;
емігрували за кордон – 217;
вилучені – 116.

Зареєстрованих церков – 208, у них членів – 18 900.
Незареєстрованих церков – 5, у них членів – 1100.

Кількість церков, які мають власні молитовні будинки – 178;
будують молитовні будинки – 21;
не мають власних молитовних будинків – 17.

Кількість молоді в церквах – 5050, керівників молоді – 150.

Кількість місіонерів, направлених церквами – 103.
З них в Україні працюють – 93, в Непалі – 10.

СОЦІАЛЬНЕ СЛУЖІННЯ:
Кількість притулків для дітей-сиріт – 2, у них виховується – 35 дітей.
Кількість притулків для людей похилого віку – 3, у них перебуває – 63 особи.
Кількість реабілітаційних центрів для дорослих – 17, у них перебуває – 140 чоловік.

ДИТЯЧЕ СЛУЖІННЯ:
Кількість недільних шкіл при церкві – 140, поза церквою –  14. Діток, що відвідують заняття – 8200 чоловік.

Див. фотогалерею