У Луцьку почали служіння сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю

23 листопада 2019 року в «Церкві Христа Спасителя» відбулася зустріч 13 сімей, які виховують дітей із інвалідністю. Такий захід на базі цієї церкви відбувся вперше і мав назву «Дорогоцінний скарб». Поки з дітьми окремо працювали вчителі недільної школи, батьки мали змогу поспілкуватися між собою.

На зустрічі були присутні служителі церкви Петро Мельник, Ігор Скоць, лікар Олександр Третяк, а також Оксана Семнюк із церкви «Фіміам», яка багато років піклується про двох дочок із ДЦП.

Кожен із батьків розповів про своїх дітей, про труднощі, з якими стикаються, доглядаючи за ними. Атмосфера спілкування була дружньою й відкритою. Розповіді часто переривалися сльозами. На завершення бесіди разом помолилися.

А діти в цей час переглянули виставу, мали біблійний урок та заняття з рукоділля, а також вивчали пісні та гралися.

У кінці зустрічі на усіх чекали вечеря й подарунки.

Ідея зустрічі виникла в студентки Євангельської теологічної семінарії Ірини Кочемби. Її магістерська робота стосується дітей із інвалідністю, і для написання праці необхідно було провести дослідження. Вона стала шукати такі сім’ї. У процесі роботи виявила їхню потребу: і батькам, і дітям бракує спілкування й підтримки. З’явилася думка, яку підтримали служителі, щоб організувати спеціальний захід, де люди з подібними обставинами могли б познайомитися та отримати допомогу церкви. До підготовки активно долучилася молодь церкви, зокрема зібрали дуже багато домашньої випічки, з якої створили солодкі подарункові набори.

У майбутньому волонтери планують продовжувати служіння дітям із інвалідністю та їхнім батькам у різних форматах. Вони також сподіваються, що це надихне й інші церкви звернути увагу на тих, хто потребує підтримки.

Неля Оніщук