Свято в церкві с. Гута-Лісівська

Гута-Лісівська — одне з невеликих поліських сіл Маневиччини, яке не можна назвати процвітаючим, — 18 жовтня 2020 року приймало гостей з нагоди відкриття дому молитви. Завітали на свято не лише віруючі з сусідніх сіл, але й з області та самої столиці. Не обминули своєю увагою дійство й високопосадовці: Ірина Констанкевич — народний депутат ВРУ, Андрій Бурак — т.в.о. голови Маневицької РДА та Віталій Шмигельський — голова сільської ради. Усі шановні гості мали слово привітання, поради, застереження та подяки.

Старший єпископ Української церкви ХВЄ Михайло Паночко, єпископ Волинського об’єднання УЦХВЄ Михайло Близнюк, його заступник у Маневицькому регіоні Анатолій Тарасюк та відповідальний за місіонерське служіння Володимир Величко звершили не лише посвяту будівлі, а й священнодію рукопокладення новообраного служителя. Ним став Микола Ковальчук, який із командою місіонерів уже п’ять років працює в цьому селі.

Усе почалося у 2015 році, після випуску місіонерської школи. Спочатку орендували будиночок у баби Наді, у якому проводилися служіння, недільна школа, спілкування. Хатина могла вмістити біля трьох десятків людей. Ще проводилися табори, а діти це такий ґрунт, у який можна засівати лише щиро й добірним зерном. За п’ять років ті, хто прибігав до недільної школи, стали членами церкви. Є люди, які тісно спілкуються з християнами, ходять на богослужіння, але ще не прийняли водного хрещення. Церква с. Гута-Лісівська налічує сьогодні чотирнадцять членів. Працює місіонерська група з чотирьох чоловік: Миколи та Аліни Ковальчуків, Ольги Дячишиної та Давида Оксенюка.

Якщо сказати, що в Гуті-Лісівській ніколи не було євангельських християн, то це не так. За розповідями старших, ще в 50-х роках минулого століття на засланні покаявся житель села Іван Оксенюк, який був засуджений за допомогу «хлопцям із лісу». Коли повернувся, то прийняла євангельську істину і його дружина. Багатодітна родина Оксенюків розлетілася по світі. Дехто з них проживає у м. Вараш.

На початку шістдесятих років в селі оселилася ще й багатодітна сім’я Івана Захарчука. Він із дружиною були членами Будківської євангельської церкви. За організацію домашніх груп та водного хрещення його було засуджено. Коли повернувся, то згодом родина переїхала до с. Рованці, що поблизу Луцька, а звідти — до США. Івану Захарчуку вже 91 рік.

Згадують місіонери з вдячністю Богові Марію Скиданюк, яка трагічно загинула у 2015 році. Вона вірила, що в селі буде євангельська церква, і передала свою віру не тільки молодим місіонерам, а й своїй родині. Дев’яносторічна мама Марії приїхала до місіонерів із родичами і попросила, щоб на землі дочки збудували будинок для богослужінь. У 2018 році розпочалося будівництво… Тепер на землі, що належала Марії, красується новий дім молитви.

Інна Мельник