Випускний у школі диригентів при Волинському об’єднанні ЦХВЄУ

9 травня 2021 року стало пам’ятною датою для двадцяти чотирьох студентів-диригентів, що навчалися в школі диригентів при ВОЦХВЄУ в місті Луцьк на базі Церкви Святої Трійці. Теоретичні та практичні навички молоді люди здобували півтора року (перше заняття відбулося 2 листопада 2019 року). Не можна сказати, що час для навчання був найкращий. Адже саме на цей період припадають усі «строгі» та «нестрогі» карантини… До того ж для багатьох нелегке добирання щосуботи з різних куточків Волинської та Рівненської областей. Та ще й музика з диригуванням, виявляється, не зовсім проста наука, бо з п’ятдесяти людей, що пройшли прослуховування, до фінішу дійшли лише двадцять чотири. Десятеро з них отримали Свідоцтво з відзнакою.

Студентів набирають вже не вперше. І теперішній випуск – п’ятий. Для Олексія Клеця, який є директором цієї школи, цей день, як і для випускників, переповнений позитивними емоціями. Він не стримує сліз, цитуючи слова з Першого послання апостола Павла до коринтян: «…Так, це було написано заради нас, бо той, хто оре, має орати з надією, і той, хто молотить, має молотити з надією, що одержить частину врожаю». «Тільки надія на Бога, на Його поміч допомогла нам побачити сьогоднішній результат», – каже керівник.

Здається, екзамени в минулому, свідоцтва на руках, служителі благословляють на працю, а переживання за кожного виконавця християнських творів не покидають старшого диригента – Тетяну Клець. Бо вона добре знає нелегку роботу з колективом, у якому дуже різні люди мають з’єднатися в пісні. Пісня торкнеться слухача лише тоді, коли литиметься з серця. Тож налаштувати хор на щиру хвалу важче, ніж будь-який музичний інструмент.

Привітати випускників прийшли не лише місцеві віруючі та рідні вчорашніх студентів, а й керівництво ВОЦХВЄ в особі голови Волинського об’єднання – Михайла Близнюка та його заступника – Петра Рибака. Очільник ВОЦХВЄ наголосив, що в залежності від того, кому ми служимо, буде наша плата. Найвища плата – не від людей, а від Бога. «Талант – багатство не твоє, це Божа власність, а тому не можна, щоб він був для «себе», а свідоцтво припадало пилом, його потрібно пустити в оббіг», – підкреслює єпископ і закликає служителів підтримати молодих спеціалістів в місцевих євангельських громадах.

Петро Рибак, який служить пастором у Церкві Святої Трійці, закликав майбутніх диригентів взяти приклад із учнів Христа. «Ісус за три з половиною роки навчив дванадцять, а вони передали науку тисячам, – сказав він. – Практика в Христових учнів відмінна, крім одного Юди. Тож розвивайтесь! Рухайтеся вперед і пам’ятайте, що урочистих моментів у служінні не завжди буде багато, тому налаштовуйте себе на працю, за яку мало хто скаже «дякую». Бог вибрав вас, молодих, ревних, до добрих діл запопадливих, на служіння, яке найшвидше проймає душу».

Інна Мельник