Василь Паламарчук узяв участь у духовній дискусії

 

Заступник старшого пресвітера церков ХВЄ Василь Паламарчук узяв участь в обговоренні низки актуальних духовних проблем сьогодення, яке організував сайт новин Луцька і Волині «Конкурент».

Як зазначає видання, вони «вирішили виокремити 10 найбільш актуальних, складних, гострих і дискусійних тем, і обговорити їх із представниками основних релігійних конфесій, представлених у Луцьку. Окрім найбільших християнських конфесій відповідають на непрості питання й представники інших впливових світових релігій».

«Конкурент» розпочав серію публікацій із пошуків справедливості. «Чому одним – все, іншим – нічого? Чому хтось насолоджується життям, навіть якщо проживає його не надто гідно, а хтось не може подолати хвороб, страждань і бідності, хоч і не зробив нікому нічого поганого? Чому в нашому суспільстві існує ніби «каста недоторканих», яким все сходить з рук? Повинна людина самостійно відновлювати справедливість і боротися за неї, чи «нагорода» обов’язково сама знайде свого «героя»?»

Василь Паламарчук, зокрема сказав на цю тему наступне.

«Справедливість – це неупереджене ставлення до когось. Бог вимагає, щоб ми неупереджено й у відповідності до Слова Божого чинили.

Як каже Біблія: «Не завжди звершуються суди, тому людське серце не боїться робити зло». Бог є справедливим, але в той же час – милуючим. І Він більш милуючий, аніж справедливий. Якби Бог був лише справедливим, то людина навряд чи жила б на світі. А через те, що Бог багатьох милує, деякі люди сприймають це як вседозволеність.

Кожен хоче справедливості на Землі. Бог, будучи мірилом справедливості, хоче, щоб до нього зверталися, щоб Він вступився і відновлював цю справедливість. Адже Бог є найвищим авторитетом. Справедливість є і тут, і в позагробному житті. Але не завжди людина отримає по заслугах до кінця свого земного життя. Щоб людина не зробила: таємне, чи явне, і одне й інше Бог приведе на суд.»

Повний текст дискусії на сайті «Конкурента».