У Луцьку» відбулася сестринська конференція «Щаслива мама»

22 січня 2022 р. у луцькій церкві «Спасіння» відбулася сестринська конференція «Щаслива мама». Під час заходу йшлося про те, що робить жінок щасливими з біблійної та медичної точки зору, а також про вагітність, пологи, поширені запитання та міфи.

Захід зібрав близько тисячі жінок різного віку з кількох областей: Волинської, Рівненської, Львівської, Хмельницької та Івано-Франківської, і майже стільки ж – онлайн.

Конференція розпочалась з привітання директора місії «Голос Надії» Миколи Синюка. Він зауважив, що щаслива та жінка й мама, яка щаслива вдома.

На основі Божого Слова він сказав, що дотик до Бога через пізнання Ісуса робить слабку жінку сильною.

Крім того, побажав жінкам бути в досяжності Божій і благословляти свої доми, сім’ї, країну.

Опісля виступили спікерки – заступниця завідувачки жіночого служіння УЦХВЄ Людмила Бендус та завідувачка поліклінічним відділенням перинатального центру, лікарка вищої категорії Надія Щурук.

Людмила Бендус повідомила, що в Україні кожне п’яте подружжя бездітне, а безліч жінок мають гормональні збої. Ці проблеми не оминули церкву.

На прикладі жінок Біблії вона пояснила, що бажання мати дітей може мати неправильні мотиви. Якщо бажання отримати щось стає нав’язливим, ніякі логічні аргументи не працюють.

Друга частина конференції розпочалася з коротких свідчень багатодітних мам. Жінки щиро та відверто поділилися історіями свого життя, розповіли, як справляються у своїх сім’ях, як Бог дає сил і натхнення проходити нелегкі випробування та в результаті отримувати величезні благословіння.

Усвоєму виступі Надія Щурук зауважила, що щаслива мама в першу чергу – здорова мама. Як професійна лікарка-гінекологиня вона розповіла про фізіологічний розвиток жінки. В деталях пояснила про менструальний цикл та наголосила на відхиленнях, при яких варто звернутися до лікаря, а також спростувала міфи пов’язані з ним.

Далі Надія в деталях розповіла про вагітність. Знову ж таки спростувала найпоширеніші міфи та забобони, які виникають під час вагітності. Озвучила симптоми, на які слід звернути увагу у вагітних, при яких потрібна медична допомога.

Лікарка розповіла про причини неплідності. З її слів, на сьогодні вагітність не настає через проблеми як у жінок, так і чоловіків.

Після першої та другої частини доповідей у всіх присутніх була можливість задати питання та отримати відповіді від спікерок.

Завершилася конференція приємним моментом – розіграшем подарунків. Також відзначили одну з учасниць конференції у якої найбільше дітей – 17 і 50 онуків.

 

Джерело: сайт "Світогляд"