Відкриття Духовного центру Волинського об’єднання УЦХВЄ

Початок 2022 року став здійсненням мрій кількох поколінь служителів християн віри євангельської на Волині. 4 січня ввійде в історію нашого братства як дата відкриття й посвяти нового Духовного центру «Добра новина» ВО УЦХВЄ. Він розташований за такою адресою: Волинська область, Луцький район, с. Підгайці, вул. Довженка, 12. Подія зібрала не лише керівництво та членів правління, а й служителів луцьких церков та працівників, які були задіяні в тому, щоб центр став функціонувати.

Довгоочікувану подію доповнила святкова атмосфера й щирі слова вдячності Богу за те, що установа запрацювала у власному приміщенні. Бо ж із цією будівлею пов’язано стільки планів на майбутнє в багатьох служителів. У Центрі, крім приймальні, кабінету голови ВОЦХВЄ та його заступників, конференцзалу та літературно-методичного кабінету, будуть пресцентр «Крок назустріч» та навчальні кімнати. Єпископ Михайло Близнюк, голова об’єднання, висловив подяку кожному, хто коштами чи працею долучився до придбання приміщення та благоустрою території.

І справді, хто б міг подумати, що на околиці Луцька за порівняно невеликий час відкриється Центр. Правління ВО УЦХВЄ з часу заснування (4 липня 1989 р.) тулилося по різних приміщеннях. Спочатку це був підвал «Церкви Христа-Спасителя» (м. Луцьк вул. Вороніхіна, 14а), згодом — у спільному приміщенні тієї ж церкви та місії «Голос надії». Та, як наголосив директор місії «Голос надії» Микола Синюк, що на поле, яке колись було засіяне пшеницею, у Бога були свої плани. «Спочатку — прийшли люди й викупили землю, згодом — побудували приміщення для бізнесу… Але в Господа було передбачення: тут буде офіс ВО УЦХВЄ, тут будуть молитви, тут будуть збиратися діти Божі», — зазначає єпископ.

«Про цю справу думали й молилися довго, щойно утворилося об’єднання в 1989 році, — пригадує старійшина братства єпископ Степан Веремчук. — Це Господь дав ключі до цього приміщення. І лише Він дасть мудрості й сили втримати їх…»

За офіційними документами, на території Волині 5 травня 1929 року відбувся перший з’їзд ХВЄ. Делегатами стали не лише слов’яни, але й німці. Війна, репресії, примусове об’єднання з іншими протестантськими течіями залишили свій відбиток на житті церкви, але не змогли її знищити.

На початку Перебудови та відродження України як самостійної держави мова зайшла не лише про утворення Всеукраїнського об’єднання християн віри євангельської окремо від баптистського братства, вихід нереєстрованих церков із підпілля, об’єднання з церквами, що мали автономну реєстрацію, але й про утворення територіальних об’єднань церков.

На Волині це сталося 4 липня 1989 року в Луцьку. Протокол № 1 Волинської обласної конференції християн віри євангельської зберігся до наших днів. Текст, надрукований на друкарській машинці, мовчазно розповідає не лише про результати голосування, кількість делегатів, кількість гостей, а й про вболівання та відповідальність за справу. Учасників заснування ВОЦХВЄ серед нас залишилося небагато. Вони стали прикладом для наслідування. Ті, хто більше тридцяти років тому з вірою дивився в майбутнє й бажав створення організованої структури волинських церков, присутній і сьогодні. І в очах їхніх сльози радості. Бо ж, як сказав Михайло Близнюк, «ми стали свідками того, як Божа рука влаштувала цю справу». Та для учасників заснування ВОЦХВЄ відкриття Духовного центру — це чудо віри, а не тільки історична мить.

На кінець 2021 року Волинське об’єднання УЦХВЄ налічує орієнтовно двадцять одну тисячу членів, двісті двадцять одну громаду. Волинь розділена на шість регіонів. У кожному з них є обраний служитель, який входить до правління ВО УЦХВЄ. Робота об’єднання проходить у різних напрямках: євангелізаційному, освітньому, соціальному та ін. У кожному з них є відповідальний, що координує працю.

Ознайомитися з роботою відділів та центральної установи можна на сайті Об’єднання (vhve.com.ua) або безпосередньо в Центрі.