Міжконфесійна молитва за Україну на Волині

Коня готують на день битви, але перемога – від Господа(Прип 21:31)

20 квітня 2022 р. на Волині відбулася міжконфесійна «Молитва за Україну» про припинення війни та відновлення миру. Здійснювалася вона в церкві християн віри євангельської «Спасіння», що знаходиться на околицях Луцька. Ініціаторами заходу стали: дана євангельська громада та Луцька РДА. Відбулася молитва за участю представників різних християнських конфесій та релігійних організацій.

У дійстві взяли участь єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко; голова Волинського об’єднання УЦХВЄ Михайло Близнюк; єпископ Луцької дієцезії РКЦ Віталій Скомаровський; отець Роман – священик греко-католицької церкви; протоієрей ПЦУ Петро Стеблина; Ярослав Троць – єпископ ВОЄХБ. Долучилися до молитви й представники місцевої влади, зокрема заступник голови ОДА Григорій Пустовіт, очільник Луцької РДА Олександр Омельчук та інші керівники, народні депутати, депутати обласної та районної рад. Несли свої молитви до Бога й ті, хто змушений був залишити рідну домівку, тікаючи від насильно насаджуваного «русского міра».

На Волині такі екуменічні заходи проходять не вперше. Перший молитовний сніданок відбувся ще у червні 2018 року. І проходили вони не так часто. Та це було до… Коли розпочалися воєнні дії в Україні у волинських протестантських та традиційних церквах люди моляться про мир та добру долю та захист для рідної землі щодня. Відбулося й кілька спільних молитов УЦХВЄ та ЄХБ. Горе, яке сьогодні торкнулося кожного українця об’єднує народ та допомагає вірянам забути про догматичні розбіжності, а йти у щирих молитвах до Єдиного Отця, що може допомогти кожному і змінити ситуацію в нашій країні.

«Якби прислухалися до Бога та Божих заповідей агресори, які топчуть нашу землю – не було б війни і кровопролиття взагалі» – наголошує у своїй проповіді Михайло Близнюк. Петро Стеблина звернувся до присутніх словами євангелиста Луки закликаючи: «Терпінням вашим спасайте душі ваші». Священник підкреслив, що терпіння – це не німе бездіяльне чекання. «Терпіння – це чеснота активна, тому що багато прийдеться витерпіти, щоб досягнути успіху і в праці, і на війні, і взагалі в житті людини» – сказав він.

Не обминуло духовенство увагою й людей, які не з доброї волі опинилися в наших містах і селах шукаючи прихистку. Ярослав Троць наголосив на тому, що лише Біблія, як слово Бога може замінити «любого» психолога, яких так не вистачає в ці дні. «Сьогодні часом психологу потрібен психолог, а Бог дає надію, яка не помирає ніколи, бо прийде час і ми ще будемо дякувати Йому». В своїй молитві єпископ також просив у Господа надії для кожного захисника, керівника, переселенця та мудрості для душеопікунів та психологів.

А от отець Роман хотів би, щоб кожен побачив як дивиться на нас Бог. «А це щось більше, ніж погляд батька на сина та погляд матері на доньку… Він є джерело любові. А буде любов – буде розквіт і перемога, будемо радіти й веселитися…бо ж оце є той день, що його сотворив Господь» – зі сльозами стверджує отець. Віталій Скомаровський молився за мир, адже вважає, що мир і є нашою перемогою.

Завершив молитву Михайло Паночко, який закликав пізнати правду, яка зробить вільними. Без пізнання Бога і Його волі успіху не буде навіть маючи найкращу зброю та освіту. А з Богом у безвиході появиться вихід, мир і надія. Особливу увагу єпископ звернув на дітей, звершивши за них окрему молитву, вручивши їх у Божі руки, щоб вони виростали Богові на славу, батькам на радість, Україні на збудову.

Зверталися до представників духовенства та віруючих і народні обранці та представники влади. Вони ділилися своїми думками про сьогодення та дякували християнам за молитви про мир на нашій землі, за молитви, що оберігають захисників та волонтерів. Згадували і за співпрацю церков з владою в допомозі вимушено переселеним та потерпілим.

Отож, якщо на привітання «Господь серед нас!» ти зможеш відповісти від щирого серця «І є, і буде!» – то ти сильний. Війна не випалила в тобі надію на Найсильнішого. Тоді ти можеш щодня воювати на полі бою за Україну молитвою, «Бо багато може посилена молитва праведного». А ще Христос наділив церкву(не будівлю, а віруючих в ім’я Його) великою владою: «Істинно кажу вам: Що тільки зв’яжете на землі, зв’язане буде на небі, і що тільки розв’яжете на землі, розв’язане буде на небі»(Матв 18:18).